Už zase to oko na punčochách. Nebaví-li vás mít silonky na jedno použití, zkuste tyto šikovné triky

Nylon je materiál používaný k výrobě punčoch, protože skvěle odolává tření a opotřebení. Nylonové punčochy jsou díky tomu elastické a umožňují ženám provádět různé pohyby a užívat si optimální pohodlí. Ovšem, i když nabízejí spoustu výhod, jsou také náchylné k mnoha malým nehodám, které nakonec způsobí, že punčochy můžete vyhodit do koše. Zachytíte o ně nehtem nebo prstenem a ihned se roztrhnou. My však známe tajemství, jak zajistit jejich dlouhou životnost.

Vybírejte o číslo větší

Abyste se vyhnula nepříjemným incidentům, vybírejte si punčochy o číslo větší. Pokud se totiž rozhodnete pro model, který je příliš malý, můžete mít potíže s jejich navléknutím, tím pádem se mohou snáze roztrhnout. Jejich opětovná oprava může situaci jen zhoršit. Máte-li potíže obléct si příliš těsné stahovací punčochy, před jejich nasazením si raději zkraťte a zapilujte nehty a sundejte veškeré prsteny, abyste zabránila zachycení.

Vložte punčochy do mrazáku

Pokud vás už nebaví, že vám při prvním vyzkoušení punčochy ihned sklouznou, existuje na to skvělý trik, o kterém ví jen málokdo. Po vyjmutí punčoch z obalu je opláchněte čistou vodou, vložte do plastového sáčku a uchovejte přes noc v mrazáku. Druhý den je vyndejte a nechte přirozeně rozmrazit. Před navléknutím nechte uschnout při pokojové teplotě. Chlad umožňuje stahování textilních vláken a činí punčochy mnohem odolnějšími.

Dejte přednost ručnímu praní

Punčochy byste měla prát pouze v ruce, aby se vlákna nepoškodila. Vyperte je s jemným pracím prostředkem a poté opláchněte ve směsi studené vody a cukru. Nechte uschnout na vzduchu.

Sprej na vlasy

Dalším tipem je použití spreje na vlasy. Tento trik vám umožní předcházet katastrofám. Jediné, co musíte udělat, je aplikovat fixační přípravek místo na vlasy na punčochy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com