Tělo se vás prostřednictvím bolesti snaží upozornit na vážné zdravotní problémy. Věnujte pozornost tomu, co se vám snaží sdělit

Příčiny bolesti je často těžké zjistit. Můžete cítit ten nepříjemný pocit, ale nemáte ponětí, co jej způsobuje. Volně prodejné pilulky proti bolesti mohou pomoci bolest zmírnit, ale nepomohou vyřešit původní problém. Až příště pocítíte bolest v těle, věnujte zvýšenou pozornost tomu, co se vám vaše tělo snaží sdělit, než sáhnete po pilulce.

Bolest spojená se srdcem

Pokud něco není v pořádku s vaším srdcem, můžete cítit bolesti na hrudi. Tyto bolesti se mohou rozšířit do vaší levé paže, lopatky a části krku. Obvykle nejsou spojeny s pohybem nebo dechem. Buďte velmi obezřetní, pokud máte podobné příznaky. Bolest srdce totiž nikdy nelze podcenit, může mít velmi vážné následky. V nejhorším případě může jít o akutní infarkt, ale i kdyby ne, značí nějaké potíže se srdcem, což je vždy zásadní problém. V co nejbližší době je proto nezbytné kontaktovat vašeho lékaře a situaci s ním řešit.

Bolest spojená s ledvinami

Bolest ledvin je často zaměňována s bolestí zad. Rozdíl mezi těmito dvěma stavy je v tom, že bolest ledvin je umístěna hlouběji pod žebry. Bolest svalů nebo obratlů je obvykle o něco níže. Bolest ledvin může také vystřelovat až do nohou. Ledviny mohou bolet i tehdy, pokud dostatečně nepijete. Prvním krokem tedy může být zhodnocení hydratace a případné doplnění tekutin. Jestliže bolest neustává a projevuje se více třeba i při močení, je nutné kontaktovat lékaře. Jakmile ledviny přestanou pracovat, může velmi rychle dojít ke kolapsu organismu, proto návštěvu lékaře nedokládejte.

Bolest spojená s tenkým střevem

Pokud se něco děje s vaším tenkým střevem, můžete cítit bolest v oblasti pupku. Pokud je bolest vyvolána při ohýbání nebo chůzi a neustupuje, navštivte co nejdříve vašeho lékaře. Obvykle nemusí jít o vážné potíže, ale je vhodné, aby celou situaci zhodnotil lékař, který dokáže vyhodnotit příznaky vážnějších obtíží.

Bolest spojená s tlustým střevem

Pokud máte problémy s tlustým střevem, můžete pociťovat bolest v podbřišku, blíže k pravé straně těla. Taktéž pokud vás často trápí zácpa, může se jednat o problémy s tlustým střevem. Hromadění vylučovaného materiálu ve vašich střevech může v nejhorším případě vést až k ucpání celého vylučovacího systému. To je samozřejmě velmi vážný problém, ke kterému rozhodně nechcete, aby došlo. Proto se snažte více pít, aby se odpad naředil a snadněji vyšel ven. V případě, že se situace nezlepšuje, zvažte použití projímadla a případně kontaktujte lékaře.

Bolest spojená s plícemi

Pokud něco není v pořádku s ohledem na vaše plíce, můžete cítit tupou bolest na hrudi. Mezi další příznaky plicních problémů patří neustálý kašel a potíže s dýcháním. Snažte se zůstat v teple, ale pokud se situace nebude zlepšovat, je to rozhodně důvod jet na pohotovost.

Bolest spojená se slepým střevem

Slepé střevo leží v pravé dolní části břicha. Pokud s vaším slepým střevem není něco v pořádku, můžete pociťovat silnou bodavou bolest v těchto místech. V některých případech se bolest přesune do pravého stehna. Prasknutí slepého střeva představuje krizový moment, a proto v případě této bolesti je nutné okamžitě jet na pohotovost a případně podstoupit okamžitý zákrok.

Bolest spojená se žaludkem

Žaludeční potíže mohou způsobit bolest uprostřed břicha nad žebry a téměř na stejné úrovni v zádech. Bolesti žaludku nebo jícnu jsou často zaměňovány s bolestí srdce. Pokud pociťujete bolesti, které neustupují, navštivte lékaře a nechte se od něj odborně vyšetřit. Bolesti žaludku mohou signalizovat také žaludeční vředy, které mohou být i chronické.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com, Webmd.com