Fenka při prvním setkání škrábla malého chlapce do obličeje. Svou chybu si okamžitě uvědomila a omluvila se dojemným způsobem

Soužití člověka a psa bývá někdy náročné, tím spíše, když je pejsek zvyklý na dospělé a najednou se v domácnosti objeví dítě. To byl i případ fenky Millie, která byla uvyklá na pozornost pánů, trávila s nimi veškerý volný čas a chodila na dlouhé procházky. Najednou, jako by tento čas měl skončit nebo snad jen přibyl do rodiny další človíček?

Nejlepší přítel člověka

Pes je odvěký, čtyřnohý přítel člověka a je mu věrným společníkem. Přesně taková je i fenka Millie, která miluje společnost a ráda je mezi lidmi. Jen snad první setkání s malým dítětem nezvládla tak, jak by si všichni představovali, její reakce ale všechny uklidnila. Velmi rychle si totiž svou chybu uvědomila a začala se omlouvat roztomilým psím způsobem. Parker tak rychle Millie odpustil a dnes jsou nejlepšími kamarády pro hraní i procházky.

Husky je rodinný a velmi inteligentní pes

Proč vybrat do rodiny toto plemeno? Husky je středně velký pes, který vyzařuje klidnou sílu a vypadá velmi elegantně. Je rodinný typ a doslova miluje děti, proto je vhodný i do rodin s velmi malými dětmi, se kterými si rád hraje, a které ochraňuje. Vyzařuje vysokou inteligenci, ale pozor, někdy bývá dosti paličatý a rád si jde za svým. A co si budeme namlouvat, husky je také energické plemeno, proto jsou pro něj děti i aktivní rodiny tím nejlepším domácím prostředím.

Jak seznamovat pejska s malými dětmi

Co dělat, když přijde pejsek do rodiny s malými dětmi? Především je nutné mu nechat prostor, pejsek není dětská hračka na dovádění, ale živý tvor se svými potřebami. Děti se musí naučit psa respektovat a nezlobit jej. Je nutné důsledně dbát, aby dítě psovi ani nechtěně neubližovalo nebo jej netahalo za srst, končetiny, ocas nebo uši. Každé setkání psa a dítětem by také mělo probíhat pod dohledem dospělé osoby, aby nedošlo k nešťastné události.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bestworthy.com