Zloděj se pokusil odcizit balíčky ze zápraží. Boží mlýny ovšem okamžitě zamlely a jemu zbyly jen oči pro pláč

Říkáte si, jestli existuje karma nebo tzv. boží mlýny? Věřte, že v některých případech opravdu existují. Přesvědčila se o tom zlodějka, která se pokusila ukrást od domu balíčky ze zápraží, které tam zanechala přepravní služba. Zatímco v České republice jsou dopravci povinni předávat objednané zásilky přímo do ruky, případně si jejich převzetí majitelé řeší se sousedy, ve Spojených státech bývá zvykem je zanechávat před vchodovými dveřmi.

Boj proti „verandovým pirátům“

Ve Spojených státech, především v odlehlých nebo venkovských oblastech, bývá zvykem doručovat během dne objednané balíčky před dveře domů. Tyto balíčky se pak stávají cílem „verandových pirátů“. Brojí proti nim nejenom politici, ale také řadoví majitelé domků. Svá zápraží, verandy nebo místa před domem bezpečnostními kamerami. To je i případ z okresu Snohomish, kde se dvojice zlodějů dopustila přesně takové krádeže.

Při útěku si poranila zlodějka nohu

Video ze své kamery zveřejnil David Ababneh, který jej samozřejmě poskytl i místnímu šerifovi policie, aby tak předal důležité důkazy o dvojici, která zcizila tři balíčky ze zápraží.

Karma funguje

Jak již ale bylo řečeno, zapůsobila zřejmě okamžitá karma, protože kamera zachytila situaci, jak zlodějka vybíhající se třemi balíčky od domu uklouzne, padá a poraní si nohu. Zranění je zřejmě natolik vážné, že po chvilce vystupuje z blízkého auta muž, který ji do vozidla odnese. Podle Davida se následně vrací také pro balíčky, což však již na zmíněném videu není vidět.

Krabice s drahými léky

„Myslím, že to tak mělo být, v jedné krabici totiž byly drahé léky,“ dodává David ke zmíněnému videu, které předal na policii a doufá, že dvojice bude brzy dopadena. Podle něj si zaslouží více než jeden rok vězení, jak předpokládá zákon, ale „je pravda, že je zlodějka již dostatečně potrestaná, léčba poraněného kotníku bude jistě velmi drahá“, dodává na závěr David.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Abc7chicago.com