Fotografka našla v lese zchátralý dům pokrytý plevelem. Když se dostala dovnitř, zjistila, že tak opuštěný zase není

Leslie David z Ontaria je již roky velkým dobrodruhem. Kromě toho má i další vášeň, kterou je fotografování. Leslie ráda hledá opuštěné domy ve svém rodném městě a dělá jejich skvělé fotky, které sdílí na svém Instagramu a na webových stránkách. Jednoho dne na jedné ze svých pátracích misí našla opuštěný dům s poškozenou střechou, jehož vchod byl téměř celý pokrytý plevelem. Když se dostala dovnitř, našla něco, co navždy změnilo její život.

Opuštěný dům nakonec nebyl tak opuštěný

Ukázalo se, že ve zchátralém domě žil starší muž jménem Lawrence. „Našla jsem ho v obýváku. Stařík se těžko pohybuje, a tak tam tráví většinu času úplně sám. Chybí mu pravé oko a šedý zákal infikoval jeho levé oko. Překvapilo mě, že se ke mně nechoval jako k vetřelci, byl na mě moc milý, dokonce až do té míry, že mě nechal fotit. Má krásnou duši, a tak jsem se rozhodla ho navštěvovat pravidelně. Zveřejňuji tuto fotku v naději, že inspiruje alespoň jednoho člověka, aby se spojil s někým, s kým ztratil kontakt. Tyto staré duše jsou stále plné života, jsem velmi ráda, že jsem na své cestě potkala tohoto milého pána,” vypráví Leslie.

Nové přátelství

Leslie poděkovala.* starému muži za jeho pohostinnost a slíbila, že ho znovu navštíví. O několik dní později se Leslie vrátila do Lawrencova domu se spoustou jídla a pití. Tři hodiny spolu noví přátelé sdíleli dobré jídlo, smích a konverzaci. Lawrence vyprávěl Leslie svůj životní příběh, včetně toho, jak ztratil kontakt se svou rodinou.

“Je to ten nejmilejší muž, kterého jsem kdy potkala. Přinesla jsem mu na pár dní nějaké sušenky, čaj a svačinu. Doufám, že do konce léta vyklidím tyhle odpadky a opravím pár věcí, aby se Lawrence mohl opět cítit jako doma,” dodala Leslie.

Chuť do života

Po prvním setkání žena pravidelně nosila starci jídlo. Leslie bylo jasné, že Lawrence je tak osamělý, že ztratil smysl života. Zjistila, že, když měl mrtvici, ani nevyhledal lékařskou pomoc. Jejich setkání ale muže přimělo k životu a začal pomalu získávat zpět chuť žít.

Renovace domu

Leslie se starala o osamělého muže. Uvědomila si, že renovace jeho domu by mu mohla vrátit radost do jeho života. S pomocí některých přátel a příbuzných začala s rekonstrukcí. Žena věděla, že Lawrencovi nezbývá mnoho času a chtěla, aby jeho poslední roky na světě byly naplněny radostí a láskou. Stařec se ženě přiznal, že den, kdy ji potkal, byl nejlepším dnem jeho života. Když konečně proběhla renovace, Leslie a Lawrence se i nadále scházeli a trávili spolu čas.

Uplynuly měsíce a Lawrenceův zdravotní stav se zhoršil. Leslie mu pomohla najít domov důchodců, kde by se mu dostalo náležité péče. Žena ho stále navštěvuje i se svým psem, nosí mu jeho oblíbená jídla. Lawrence svůj nový domov miluje a je si plně vědom toho, že vše, co se mu stalo, by bylo nemožné bez Leslieiny pomoci.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Leslie David, Zdroj: Dailymail.co.uk