Při požáru zachránil život zraněného pejska. Před majitelem poté bylo životní rozhodnutí a hasič opět nezištně přispěchal s pomocí

Hasiči dělají neuvěřitelnou práci a jednoduše bez nich nemůžeme žít. Nasazují vlastní životy, aby zachránili naše životy a domovy. Jeden hasič zachránil psovi život hned dvakrát. Jednou vytažením z hořícího domu a podruhé, když ho adoptoval. Tento pes měl být utracen, ale hasič se rozhodl, že mu dá šanci na klidný a šťastný život.

Běžný den v práci

Hasič Malcolm Cortner a jeho kolegové byli vysláni do domu v Iowě. Pes jménem George byl přitom uvězněn v hořícím bytě a neměl šanci se dostat ven a zachránit se. Malcolm a další hasiči ho našli a velkého mastifa vytáhli ven do bezpečí. Okamžitě ho přesunuli do bezpečné vzdálenosti od domu a podali mu kyslík. George byl pouhých 16 měsíců starý, ale čekalo ho nemilosrdné rozhodnutí jeho majitele.

Po uhašení požáru byl pes odvezen k odborníkům

Ti zjistili, že George má jen dvě možnosti. Pes musel podstoupit drahé lékařské ošetření, anebo musel být utracen. Vzhledem k tomu, že jeho majitel nechtěl nebo nemohl lékařské ošetření zaplatit, rozhodl se pro druhou možnost. Malcolm stál kousek od něj a rozhodl se, že psa adoptuje a postará se o něj.

Nový člen rodiny

Malcolm se rozhodl, že mastifa vezme do své rodiny a zaplatí všechny výdaje, které budou spojené s jeho léčbou. Zachránil ho tam nejen před ohněm, ale také eutanázií. Hasič i jeho rodina přijali psa velmi dobře a doufají v dlouhý a spokojený život, který stráví společně. Byla by obrovská škoda, kdyby se musel uspat takto mladý a krásný pes jen proto, že jeho majitel neměl na zaplacení léčebných prostředků. Malcolm navíc dokázal, že hasiči nejsou hrdiny jen v práci, ale i ve svém soukromém životě a dokáží dělat věci, které by jiné lidi nikdy nezvládli.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Waggingtonpost.com