Krkavci jako netradiční mazlíčci s neuvěřitelnými schopnostmi. Jedná se o úžasná zvířata, která si zaslouží více lásky a obdivu

Mnoho lidí se havranů bojí, protože se jedná o velké ptáky, kteří se obvykle lidí vůbec nebojí. Mischief je velmi inteligentní havran bílý, který umí mluvit. Díky tomu si jistě získá vaše srdce, i když tyto ptáky obvykle nemáte příliš v lásce. Havrani bělokrcí se přirozeně vyskytují po celé jižní a východní Africe. Jsou inteligentní, dokáží používat nástroje ke shánění potravy a stejně tak dokáží napodobit lidskou řeč. Po mnoho let se věřilo, že to umí jen papoušci, ale tento havran dokazuje, že to tak není.

Pár zajímavostí

Nejdříve se podívejme na pár zajímavých věcí o těchto úžasných zvířatech. Havrani bělokrcí se obvykle živí hmyzem, ovocem a malými plazy. Tito ptáci jsou velmi společenští a velmi hraví. Krkavci také rozmělňují mravence a poté si je třou přes své peří. Ani odborníci nevědí, proč to dělají, ale jistě to má klíčový důvod pro jejich zdraví nebo bezpečí.

Neuvěřitelný havran

„Můžeš pozdravit?“ ptá se majitelka tohoto nádherného ptáka, zatímco sedí na její natažené ruce. Mischief během chvilky odpoví svým „ahoj.“ Za svou snahu je po zásluze odměněn svým oblíbeným pamlskem. Když ho majitelka požádá, aby slovo zopakovat, s radostí poslechne, ale použije jiný tón hlasu než poprvé. To dokazuje, že dokáží používat různé hlasy, když chtějí vyjádřit různé věci nebo svůj názor, stejně jako lidé.

Napodobování lidí

Kromě toho, že umí krásně pozdravit a mluvit různými hlasy, dokáže také napodobit lidi, kteří kašlou. Havrani jsou podle odborníků natolik inteligentní, že dokáží slovům velmi dobře rozumět. Celá podívaná je velmi zábavná a každý se jistě zasměje nad jeho chováním. Havran opakuje znovu a znovu pozdrav, zatímco očima sleduje ruku své majitelky. Očekává jistě, že dostane za svou snahu odměnu, což se také samozřejmě stane. Takto chytrého havrana jste ještě neviděli.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com