Osiřelá sloní holčička už nikdy nebude sama. Nová rodina ji uvítala nejlepším možným způsobem

Záchrana sloních sirotků je složitá, tím spíše v Jižní Africe, ale osiřelá sloní holčička Khanyisa má štěstí a její nová rodina ji přivítala tím nejkrásnějším možným způsobem. Adoptivní matka Lundi i vůdkyně stáda Tokwe ji nejen očichají hned po příchodu k novému stádu, ale především ji vítají troubením, což je u těchto velkých savců projev nadšení a radosti. Khanyise se jistě ulevilo, už nikdy nebude sama.

Nové slůně do party

Khanyisa je osiřelé sloní mládě, které by nemělo ve volné přírodě šanci přežít. Naštěstí se dostalo včas do sloního sirotčince HERD, který se nachází v Jihoafrické republice, kde se starají o 16 slonů. Mezi ně nyní patří čerstvě i malá Khanyisa, která se na videozáznamu poprvé setkává se svou novou adoptivní rodinou. Už první okamžiky ukazují, že mládě je zachráněno, adoptivní matka spolu s druhou slonicí nadšeně vítají slůně do skupiny.

Osiřelí sloni v divočině nepřežijí

Cílem ochránců přírody je dostat osiřelé kusy z divočiny do sirotčinců nebo rezervací, kde se mohou připojit k jinému stádu. V opačném případě totiž sloní sirotci trpí hladem a většinou uhynou. Podle odborníků jsou traumatizováni ztrátou matky nebo situacemi, které zažili během útoků pytláků nebo lovců. Khanyisa má štěstí, že její adoptivní matka Lundi a vůdkyně stáda Tokwe ji po řádném očichání přijaly.

Sloní sirotčinec HERD

HERD (Hoedspruit Elephant Rehabilitation and Development) je název prvního afrického sirotčince pro slony, který se nachází nedaleko rezervace Kapama. Většinu místního sloního stáda tvoří sirotci, pět slonů se narodilo už přímo v místním středisku. Sirotčinec získává finanční prostředky z darů a také z výdělků z ubytování turistů v chatě Jabulani, která byla pro tyto účely vystavěna. Organizace pro ochranu slonů HERD napomáhá šíření osvěty skrze videa, která jsou oblíbená mezi milovníky zvířat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: HERD