Herec z filmu Forrest Gump podpořil válečného veterána, který přišel o obě nohy. Obdaroval jej nadmíru štědře

Caleb Brewer z Tusconu v Arizoně byl vojenským seržantem, dokud jej nešťastný výbuch nepřipravil o obě nohy. Veterán však situaci i po amputaci bral s nadhledem a zajistil, aby jeho život šel dál a věci fungovaly i po tak tragické události. Jeho tvrdá práce nezůstala bez povšimnutí. Herec Gary Sinise jeho úsilí odměnil.

Seržanta jeho zranění nezastavilo

Brewer narukoval do U.S. Army Reservees jako seržant první třídy v roce 2005. O 7 let později se připojil k Zeleným baretům a během následujících 3 let byl nasazen do Afghanistánu. V den svých 31. narozenin však šlápl na improvizované výbušné zařízení, které jej připravilo o obě dolní končetiny. O jeho stavu informoval Robin Rand, generál v důchodu a ředitel nadace herce Garyho Sinise. Potvrdil, že Brewerovi budou amputovány obě nohy. Seržant také utrpěl traumatické poranění mozku. Přesto všechno se ale nevzdal. S rehabilitací udělal velké pokroky a po 4 měsících se naučil chodit s protézami.

Pomoc stejně zdravotně postiženým lidem

Brewer začal pomáhat ostatním zdravotně postiženým mužům a ženám jako trenér, aby i oni mohli dosáhnout podobných úrovní rehabilitace a nezávislosti. Je úžasné vidět, jak veterán pomáhá druhým lidem s podobnými zraněními, aniž by o tom vůbec přemýšlel. Zprávy o jeho počínání se dostaly až ke Garymu Sinisovi.

Jeho postava ve filmu také přišla o obě nohy

Ten je známý svou rolí poručíka ve filmu Forrest Gump, kde jeho postava také přišla o obě nohy. I když jeho práce pro veterány začala dávno před natočením tohoto snímku. Sinisova vášeň a charitativní podpora odstartovala v 70. letech. Pobídl tedy Brewera, aby požádal jeho nadaci o obnovu nezávislosti a podporu veteránů. Jeho žádost byla rychle přijata a kladně vyřízena.

Nový dům a pomůcky

Přestěhoval se do zcela nového domu vybaveného pomůckami, které mu pomáhají v každodenním životě. Skříně se mohou otevírat dolů, trouba je na úrovni hrudníku a spousta dalších „drobností“, které mu usnadní život. Nyní zde Brewer žije se svou manželkou Ashley a jejich dvěma dcerkami.

Úvodní obrázek: Anton_Ivanov / Shutterstock, Zdroj: Happiest.net