Hlávkové zelí – obyčejné, levné a přitom tak účinné v boji proti bolesti kloubů

Všichni se shodneme, že zelí je velice dobře cenově dostupnou zeleninou pro každého. Ale to není jediná jeho výhoda! Díky složení vitamínů jej naši předkové používali k léčbě poměrně složitých onemocnění. Tradiční medicíně bychom se neměli bránit ani v dnešní moderní době, a proto vám chceme představit recept, jak se zbavit nepříjemné bolesti kloubů bez drahých mastí a tablet s pomocí obyčejného zelí.

Jak zelí funguje?

Zelí obsahuje kyselinu listovou, askorbovou a pantothenovou, které pomáhají rychle odstranit zánětlivé procesy. S pravidelným užíváním se v krátké době zbavíte bolesti a vrátíte pohyblivost do svých kloubů.

Metoda č. 1

Proveďte jemné řezy na listu zelí a zahřejte jej v mikrovlnné troubě. Naneste na list vrstvu přírodního medu a aplikujte jako obklad na postiženou oblast. Zahřejte polyetylenem, upevněte obvazem, opět zahřejte a lehněte si do postele. Proceduru opakujte každý večer.

Metoda č. 2

Potřete list zelí medem, hořčicí a kafrovým oleje v poměru 1 : 1 : 3. Aplikujte na bolavý kloub a upevněte. Za 4 hodiny odstraňte a opakujte takto každý den.

Metoda č. 3

Propláchnutý list vysušte ubrouskem a vymačkejte, aby pustil šťávu. Naneste obklad na postižený kloub, zajistěte a zahřejte. Postup opakujte každý den.

Metoda č. 4

Rozdrťte dvě tabletky aspirinu na prášek a společně s jednou lžičkou medu naneste na kloub. Obalte čistým listem zelí, zajistěte a zahřejte. Postup byste měli opakovat 1x za 2 – 3 dny.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Věděli jste, že zelí není určené pouze ke konzumaci? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun