Zabijte nevzhledné akné už v zárodku – suroviny na účinnou pleťovou masku najdete ve své kuchyni

Kůže je největším tělesným orgánem lidského těla a chrání jej před vnějšími vlivy. Jelikož funguje jako štít našeho organismu, měli bychom si ji hýčkat a dobře se o ní starat. Kůže reguluje tělesnou teplotu a ztrátu vlhkosti, udržuje rovnováhu tekutin, působí jako tlumič nárazů a chrání nás před slunečními UV paprsky. Zároveň se na ní odráží veškeré zdravotní stavy našeho těla, projevuje se na ní, mimo jiné, dospívání a první akné, těhotenství nebo stařecké skvrny.

Spousta z nás dokáže utratit tisíce korun za léčbu kožních problémů, jež většinou slibuje nemožné, a sice, že za krátkou dobu budete mít pleť zase jako miminko. Většina ovšem obsahuje nebezpečné chemikálie, které mohou napáchat více škody než užitku. Na druhou stranu existují dokonalé přírodní způsoby, jak posílit zdraví své kůže.

Přírodní maska na problematickou pleť

Ingredience:

  • 1 PL jablečného octa
  • 1 ČL jedlé sody
  • 2 ČL medu

Postup:

Ve skleněné misce dobře promíchejte jablečný ocet a med a poté přidejte jedlou sodu. Znovu zamíchejte a přidejte trochu vody, abyste docílili ideální konzistence pro pleťovou masku.

Aplikace:

Umyjte si obličej, aby se otevřeli póry a osušte. Rovnoměrně naneste masku a nechte 10 minut působit. Nejdříve opláchněte vlažnou vodou, pak studenou, aby se póry zase uzavřely. Opakujte několikrát týdně a vaše pleť bude jasná, čistá, zdravá a zářivá.

Jedlá soda vám pomůže vyrovnat pH pokožky, zatímco jablečný ocet odstraní odumřelé kožní buňky . Četné antioxidanty v medu pomohou pleti znovu získat přirozený lesk a posílit její zdraví.

K jaké péči o pleť se přikláníte vy? Sázíte na přírodní kosmetiku? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, kteří se potýkají s podobnými problémy

Zdroj: healthyfoodhouse.com