Zbavte se nepříjemného zánětu nosních dutin i bez antibiotik. Tyto procedury jsou jednoduché a bez vedlejších účinků

Zánět nosních dutin je velmi nebezpečnou nemocí, která s sebou přináší veliké nepříjemnosti a trápení. Bohužel, tato infekce je celkem běžnou záležitostí. Postihuje nosní sliznici, což může být způsobeno nachlazením, chřipkou, bakteriemi nebo alergiemi. Přesto, že se jedná závažnou nemoc, můžeme s ní bojovat jednoduchými přírodními prostředky, jež nám pomohou vyčistit dutiny bez vedlejších účinků.

Jablečný ocet

Smíchejte 2 lžíce jablečného octa se šálkem teplé vody a lžící přírodního medu. Pijte sklenici 1 – 2krát denně. Také se doporučuje inhalace jablečného octa, stačí, když spojíte 100 ml octa s 200 ml vody. Přiveďte tekutinu k varu, ale nadále nevařte. Vdechujte výpary nosem.

Kurkuma

Kurkumin, silná sloučenina kurkumy, pomáhá čistit nosní dutinu a dýchací trakt a má protizánětlivé vlastnosti. Čajovou lžičku kurkumy rozpusťte v horké vodě a přidejte špetku mletého černého pepře. Jakmile nápoj vychladne, přidejte med a citrón dle chuti. Pijte sklenici denně.

Výplach nosu

Přidejte ¼ lžičky mořské soli nebo běžné soli a pár kapek peroxidu vodíku do jednoho šálku teplé vody. Vyplachujte si nos vzniklým roztokem každý den, dokud zánět nosních dutin nezmizí.

Esenciální olej z oregana

Přiveďte vodu k varu a přidejte 3 – 5 kapek esenciálního oleje z oregana. Inhalujte výpary nosem a ujistěte se, že máte zavřené oči i ústa. Vdechování oleje rychle odstraní hlen z nosní dutiny a zánět tak rychle zmizí.

Všechny tyto metody můžete podpořit dostatečným pitím filtrované vody a častým větráním vaší domácnosti, zejména ložnice.

BONUS: Trik pro vyčištění nosní dutiny

Napněte svůj jazyk a přilepte jej k hornímu patru. Položte palec mezi obočí a zatlačte. Držte asi 20 vteřin a hlen začne ihned odcházet z nosní dutiny.

Jak se vám dnešní rady líbily? Neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun