Domácí léčba plísňové infekce nehtů – léto se blíží, zbavte se jí včas, než vytáhnete otevřenou obuv

K plísňové infekci nehtů dochází tehdy, když její zárodky začnou růst pod nehtem, jenž se obvykle stává tvrdým, nažloutlým a křehkým. Jak se infekce šíří, nehet se začne oddělovat od prstu. Příčiny mohou být různé, včetně špatné hygieny nebo oslabeného imunitního systému. Než se vydáte ke kožnímu lékaři, zkuste své problémy s plísní nehtů vyřešit domácími, přírodními prostředky, mezi které patří následující.

Jablečný ocet

Má antimikrobiální vlastnosti, takže pomáhá eliminovat plíseň. Stačí smíchat ve stejném poměru jablečný ocet a vodu a nohy ponořit do roztoku na půl hodiny. Poté dobře osušte a opakujte několik týdnů po sobě jednou denně.

Jedlá soda

Plíseň sice nezničí, ale zabrání jejímu šíření. Smíchejte 2 díly jedlé sody s 1 dílem teplé vody, abyste vytvořili pastu. Naneste na postižený nehte a nechtě asi 20 minut působit. Poté opláchněte a zopakujte proceduru. Vydržte alespoň 1 – 2 měsíce. Také můžete vložit jedlou sodu do vašich bot a nechat působit přes noc. To zabrání návratu plísňové infekce.

Tea tree olejíček

Působí proti plísni a má antiseptické vlastnosti. Vyčistěte napadený nehet alkoholem a nakapejte na něj trochu olejíčku. Provádějte 1 – 3krát denně po dobu 1 – 2 měsíců.

Olej z oregana

Také má antiseptické vlastnosti, které pomáhají zbavit se plísně. Smíchejte 5 kapek oleje z oregana se 2 lžícemi olivového oleje. Naneste na vatový tampónek a vyčistěte infikovaný nehet. Nechte 1 hodinu působit a poté pomocí zubního kartáčku otřete horní vrstvu nehtu. Následně opláchněte teplou vodou. Pokračujte jednou denně po dobu 4 týdnů.

Listerine

Listerine působí jako antiseptické činidlo. Smíchejte ve stejném poměru listerine a jablečný ocet, navlhčete roztokem bavlněný hadřík a přiložte na nehet. Nechte působit 45 minut a poté kartáčkem vyčistěte a následně opláchněte. Pokračujte takto každý den jeden měsíc.

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, které přirozeně působí na plíseň. Na nehet naneste trochu kokosového oleje a nechte ho vstřebat. Provádějte 2 – 3krát denně. Můžete dokonce použít 5 dílů kokosového oleje a 1 díl oleje z oregana. Aplikujte na nehet a nechte působit 10 – 20 minut. Proceduru provádějte 2x denně 1 – 2 měsíce.

Potýkali jste se už někdy s tímto problémem? Jak jste jej řešili vy? Pokud máte nějaké své zaručené tipy, neváhejte se s námi o ně podělit v komentářích a článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun