Vykazují vaše ruce známky stárnutí? Dodejte jim opět mladistvý vzhled pomocí potravin, které najdete doma

Pokožka na rukou vyžaduje zvláštní péči, protože je vždy na očích okolí. Ale i přesto, že se o své ruce pravidelně staráme, jejich stárnutí se nevyhneme. Ovšem, co když jej alespoň zpomalíme? Kůže na rukou má velmi tenkou tukovou vrstvu, a proto se kolagenová a elastinová vlákna začínají brzy rozpadat a účinky stárnutí jsou viditelnější. Stejně tak je ovlivňují i vnější faktory, jako je časté mytí a vystavení různým chemikáliím. Jak jim tedy můžeme pomoci?

Vaječný bílek

Pomáhá obnovit pružnost. Smíchejte bílky se lžící medu, naneste na ruce, nechte zaschnout a poté umyjte vlažnou vodou. Namažte trochou kokosového oleje a výsledek zaznamenáte okamžitě.

Brambory

Mohou vám pomoci ruce zjemnit. Uvařte pár středně velkých brambor, rozmačkejte vidličkou, přidejte dvě lžíce olivového oleje, medu a mléka a dejte směs do ledničky. Aplikujte na vaše ruce 2 – 3krát týdně a nechte asi 15 minut působit. Umyjte teplou vodou.

Šípkový olej

Pomůže vašim rukou opět získat pružnost a mladistvý vzhled. Šípkový olej je velmi výživný a pravidelná masáž každý den s nimi udělá hotové zázraky. Neumývejte ho, nechte ho vstřebat do pokožky!

Citrón a cukr

Vymačkejte šťávu z citrónu a smíchejte se stejným množstvím cukru, poté si směs rozetřete na ruce, aby se zlepšila mikrocirukulace. Opláchněte teplou vodou a pak studenou.

Mandlový olej

Naneste mandlový olej na ruce a poté ponořte asi na 5 minut do studené vody. Následně si ruce potřete mastným krémem, nasaďte bavlněné rukavice a nechte přes noc. Ráno ucítíte, jak jsou vaše ruce hydratované. Zkuste pravidelně používat malé množství vazelíny s bavlněnými rukavicemi přes noc. Vyhýbejte se používání velmi horké vody, aby nebyly vaše ruce dehydratované. Místo toho si je myjte teplou nebo studenou vodou. Jak se o své ruce staráte vy? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet se svými přáteli a rodinou. Zdroj: interesno.fun