Proč nás bolí určitá místa na těle? Vysvětlení najdete ve vašem současném emocionálním stavu

Proč nás často bolí záda, hlava nebo kolena? Existují pro to psychologické důvody. Lidský organismus je systém, ve kterém je totiž vše propojené. Zjistěte, proč vás trápí určitá místa na těle.

Hlava

Jste-li pod neustálým tlakem, není divu, že vás často bolí hlava. Nejlepšími způsoby, jak porazit bolest hlavy, je praktikovat relaxační metody, jako je například meditace nebo jóga.

Krk

Bolesti krku nastávají většinou tehdy, nejste-li schopni si odpustit. Břemeno viny paralyzuje krční oblast. Měli byste se zbavit výčitek svědomí a přijímat svět takový, jaký je ve všech jeho projevech. Pokuste se odpustit nejen sobě, ale i ostatním a bolesti krku ustoupí.

Ramena

Ramena jsou zónou, kam padá veškerá odpovědnost a starosti. Nejlepším lékem je sdílet vaše trápení s ostatními lidmi, přáteli nebo rodinou, abyste na všechno nebyli sami.

Horní část zad

Zde hraje roli především láska, ať už ji přijímáte nebo dáváte. V případě bolesti horní části zad je třeba vyřešit si vaše vztahy s lidmi. Vždy by mělo být přijímání a rozdávání lásky v rovnováze.

Bedra

Dolní část zad je zodpovědná za finanční záležitosti, takže pokud nejste spokojeni se svou finanční situací, zřejmě pociťujete bolesti v bedrech. Snažte se moudře zacházet se svými penězi a bolest odezní.

Lokty

Lokty jsou odrazem krutosti vůči okolnímu světu. Snažte se být laskavější a dělat kompromisy.

Ruce

Bolest rukou naznačuje nedostatek nebo naopak přebytek komunikace s ostatními lidmi.

Boky

Nebojte se změn, podívejte se do očí příštím událostem, které vás čekají a bolest v bocích vás nebude již déle znepokojovat. Být flexibilní a otevřený všem novým věcem je zárukou silného duševního a fyzického zdraví.

Kolena

Kolena odrážejí potíže se sebeúctou, a to jak s tou nízkou, tak i příliš vysokou. Naučte sami sebe milovat a léčit se pomocí humoru.

Lýtka

Na tomto místě se soustředí zášť a závist. Vzdejte se jakýchkoliv negativních emocí a napětí v lýtkových svalech odezní.

Která část těla vás trápí nejčastěji? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun