Povadlá brada a krk v důsledku stárnutí už nemusí být neřešitelným problémem. Jednoduché procedury obnoví pružnost vaší pokožky

Postupem času naše tělo ztrácí kolagen a pokožka tak přichází o svou pružnost. Stává se více ochablou, a to zejména v oblasti krku, kde se začne objevovat druhá brada a vrásky. My jsme pro vás ale shromáždili několik jednoduchých řešení, jak se s dvojitou bradou a povoleným krkem vypořádat.

Ricinový olej

Jeho nenahraditelné složení mastných kyselin brání ztrátě přirozené hydratace, dodává pleti pružnost a udržuje pokožku měkkou a čistou. Smíchejte jednu lžíci ricinového oleje a jednu lžíci olivového oleje a jemnými pohyby masírujte oblast od krku k bradě po dobu nejméně 5 minut. Poté ponořte ručník do teplé vody a položte na krk a bradu na dalších 5 minut. Teplo a vlhkost přispějí ke zvýšení účinnosti této procedury.

Pitná voda

Pomůže udržet pokožku zdravou a vláčnou. Stav našeho těla uvnitř se odráží na našem zevnějšku, takže nezapomeňte pít dostatek vody během dne. Obvyklé množství by mělo být 30 ml na 1 kilogram vaší hmotnosti.

Ochrana před sluncem

Sluneční svit je sice pro naše zdraví nezbytný, protože tělu dodává vitamín D, ale krk je na UV paprsky velice citlivý, což přispívá k předčasnému stárnutí. Vždy jej chraňte před přímým slunečním zářením.

Maska z hroznů

Hrozny jsou velmi bohaté na antioxidanty, které zpomalují stárnutí. Hroznová šťáva pokožku osvěžuje, hydratuje a vyživuje. Tvář i krk potřete čerstvě vymačkanou nebo zmrazenou hroznovou šťávou.

Maska z ovesných vloček

Je nejúčinnější pro odstranění uvolněné kůže. Doporučuje se aplikovat 2x týdně. Vezměte jednu lžíci rozdrcených ovesných vloček a přidejte lžíci mléka a lžičku rostlinného oleje. Naneste na očištěnou pokožku a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Jak se vám dnešní kosmetické rady líbily? Pokud ano, sdílejte je mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun