Zdravotní přínosy, které vašemu tělu dodají ovesné vločky, budete-li je konzumovat každý den

„Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne!“ Předpokládáme, že toto tvrzení neslyšíte poprvé a zcela jistě si troufáme tvrdit, že ani naposledy. My jen dodáme, že nejlepší snídaní je ovesná kaše. Ačkoli vypadá všelijak nevzhledně, je skutečným skladištěm užitečných živin. A není to jen výmysl dnešní doby, již více než dva tisíce let lidé pěstují oves jako potravinu nebo lék. Oves se například používá k léčbě onemocnění kůže, střev, nervů a urogenitálního systému. Dnes vám prozradíme, co se s vaším tělem stane, začnete-li jíst k snídani ovesné vločky.

Zbavíte se toxinů

Ovesné vločky pomáhají vyčistit tělo od různých toxinů a škodlivých látek. Vláknina, obsažená v ovesných vločkách, odstraňuje tukové usazeniny, které mají tendenci se shlukovat na stěnách tepen a pomáhá tak předcházet rozvoji kardiovaskulárních onemocnění a snižovat hladinu cholesterolu.

Sníží se hladina cukru v krvi

Konzumace ovesných vloček přispívá k absorpci škrobu a pomáhá stabilizovat hladinu cukru již od prvního pokrmu.

Zlepší se vaše trávení

Ovesné vločky snižují množství žlučových kyselin, což usnadňuje průchod potravy střevním traktem a vy tak nebudete trpět zácpou.

Sníží se riziko rakoviny

Na základě četných studií je oves díky svému jedinečnému složení skutečně schopen bránit tělo před vznikem rakoviny. Konzumace ovesných vloček denně snižuje riziko rakoviny prsu a tlustého střeva až o 10%.

Zlepší se zdraví vašeho srdce

To vše z důvodu vysokého obsahu omega-3 mastných kyselin a kyseliny linolenové, jež pomáhají snižovat špatný cholesterol.

Uklidní vaše nervy

Ovesné vločky jsou užitečné pro normální funkci centrálního nervového systému, protože v sobě nosí spoustu vitamínu B, jenž podporuje a vyvažuje nervový systém.

Posílíte kosti

Ovesné vločky poskytují našemu tělu potřebnou denní dávku vápníku, který brání demineralizaci těla a podporuje zdravé kosti. Vločky jsou tedy ideální zbraní proti osteoporóze.

Zbaví vás nadváhy

Toužíte-li zhubnout, jezte ovesné vločky k snídani na prázdný žaludek.

Dodají vám sílu

Ovesné vločky jsou nevyčerpatelným zdrojem energie. Zasytí vás na celé dopoledne až do dalšího jídla a dodají energii v té části dne, kdy byste měli být nejvíce produktivní.

Chutnají vám pokrmy z ovesných vloček nebo je do svého jídelníčku vůbec nezařazujete? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun