Hlavní důvody, proč váš sexuální život upadá. Nic není ztraceno, na všem se dá pracovat

Sex je příjemná, velice uspokojivá činnost. Jste-li v novém vztahu, vše se točí kolem sexu. Spousta párů však po čase upadá do stereotypu a vášeň se vytrácí, což znamená, že sexuální život se odkládá na druhou kolej. Není na tom nic neobvyklého, existuje hned několik důvodů, proč se tak děje. Důležité je uvědomit si, že na všem se dá pracovat, pokud se snaží oba. Zde jsou nejčastější důvody, které páry nutí přestat se sexem.

Nuda

Každá rutina po chvíli vede k nudě. Pohlavní styk vypadá pořád stejně, nic nového se neděje a tím ho začíná být méně a méně, vytrácí se přitažlivost i vášeň, až dojdete do fáze, že na něj nemáte chuť vůbec a vlastně vám nechybí.

Špatná hygiena

Pokud jeden z partnerů dodržuje špatnou hygienu, časem bude pro druhého představovat jisté znechucení. Brát partnera v dlouhodobém vztahu jako samozřejmost je jedna z nejčastějších chyb. Stále o sebe musíte pečovat, alespoň v otázce základní hygieny. V opačném případě je to vražda pro váš vztah.

Nespokojenost s vlastním tělem

Když nejste spokojeni se svým vlastním tělem, ztrácíte sebevědomí a domníváte se, že to, s čím máte problém na svém těle vy, má i váš partner. Stydíte se a nejste schopni užít si sex naplno.

Časté konflikty

Konflikty a časté hádky mohou mít vliv i na váš sexuální život. I když to tak nemusí na první pohled vypadat, pokud se s partnerem hádáte příliš často, promítne se nevraživost mezi vámi i do postele. Začnete pociťovat zášť, což vytvoří pomyslný zátaras, abyste se k sobě vůbec přiblížili.

Vyčerpání

Pracovní stres, děti, domácnost, finanční problémy, to všechno zaměstnává vaši mysl každý den. To může po delší době vést k vyčerpání, které zase může ovlivnit váš sexuální život. Jste nakonec tak unavení, že se vám nechce už vůbec nic. Prostě vám nezbude žádná energie, ani na tak příjemnou činnost jako je sex.

Úvodní obrázek: Shuttestock, Zdroj: Psychologytoday.com