Hodiny v retro stylu. Je to dobrá volba?

Hodiny jsou jednou z nadčasových dekorací našich bytů – v dnešní době klademe důraz především na jejich vzhled a praktické funkce jdou trochu stranou – jsou tedy tím nejlepším příkladem toho, že ani vývoj moderních technologií nezměnil jejich popularitu – i v době chytrých telefonů jsou krásné retro hodiny vždy cenné a mohou změnit interiér našeho bytu. Oblibu si mimo jiné získávají retro hodiny, které jsou stylizované do minulých časů – jsou takové retro hodiny dobrým řešením?

Retro hodiny – jaké mají vlastnosti?

Hodiny v retro stylu mají jednu důležitou vlastnost – jejich vzhled je stylizovaný do jiné doby – mohou to být pouze detaily, například ručičky nebo číslice, ale i celý tvar hodin a materiál, ze kterého byly vyrobeny. Podle toho, jakou variantu zvolíme, mohou retro hodiny Emako odkazovat na dobu před několika staletími, jak i před několika desítkami let – v dobách, kdy hodiny byly jediným zařízením, které ukazuje čas, se přikládal velký význam jejich vzhledu – umístěny na centrálním místě v domě, měly být nejen praktické, ale i krásné. Stylizované retro hodiny jsou jednoduše krásné, elegantní a potěší svým vzhledem – stanou se tak zvláštní ozdobou obývacího pokoje, ložnice nebo jídelny.

Retro hodiny jsou k dostání ve velmi odlišných tvarech – najdeme jak varianty k zavěšení na zeď, tak ty, které lze umístit na komodu nebo knihovnu. Patří mezi ně velké kulaté hodiny s černým nebo bílým ciferníkem, které je třeba pověsit na zeď, ale také menší kulaté nebo elipsovité budíky na nožičkách, které budou jedinečnou ozdobou nábytku v obývacím pokoji nebo jídelně. Retro hodiny Emako mohou mít ještě neobvyklejší tvar – stačí se podívat na všechny námi nabízené, abyste se přesvědčili, jak jsou rozmanité.

Jsou retro hodiny dobrou volbou?

Mnoho lidí si klade otázku, zda jsou retro hodiny dobrou volbou do bytu – vše záleží na stylu našich interiérů. Retro hodiny se totiž budou hodit především v interiérech stylizovaných do starších časů, stejně jako v těch, které jsou zařízeny v duchu vintage nebo glamour. Není to ale jediné řešení – retro hodinyEmako se v závislosti na druhu budou skvěle hodit i do klasických interiérů, které mají nadčasový charakter. Některé retro hodiny se budou hodit i do moderních a loftových interiérů – stačí je sladit se zbytkem výzdoby.

Retro hodiny lze tedy použít velmi univerzálně, ale pouze v případě, že budou ladit s ostatními prvky výzdoby – věnujme tedy výběru tohoto doplňku do Vašeho domova více pozornosti – stylově konzistentní byty jsou vždy krásné a elegantní – retro hodiny Emako nemusí tuto harmonii narušovat, pokud jsou šikovně vybrány – jak tvarově, barevně, tak i dalšími doplňky.