Důchodce ležel po pádu dlouhých 16 hodin v koupelně. Na pomoc mu přišla jeho oddaná kočka

Robert je 84letý veterán, který žije úplně sám. Jediný, kdo mu dělá společnost, je jeho kočka Mája. Špatně se pohybuje, při chůzi používá chodítko. Přesto však zvládá žít sám a nechce být nikomu na obtíž. Jednoho dne však potřeboval cizí pomoc, kdyby se mu jí nedostalo, vše mohlo skončit tragicky.

Muž si s kočkou povídá jako s člověkem

Jedna z věcí, kterou Robert dělá se svou kočkou, aby se necítil tak sám, je, že na ni mluví nahlas jako na člověka, který rozumí každému jeho slovu. Skutečně to tak vypadá, protože Mája vždy reaguje.  Jednoho dne, když se starší muž sprchoval v koupelně, náhle uklouzl a spadl na zem. Jeho mobilní telefon byl mimo dosah a nevěděl, jak si přivolat pomoc.

Dlouhých 16 hodin

Robert si zprvu nevšiml, že Mája je s ním v koupelně také. Ležel na studené a mokré zemi dlouhých 16 hodin, zcela neschopný pohybu. Nakonec však dostal skvělý nápad. Věděl, že má Mája slovo „zavolat“ spojené s jeho mobilním telefonem. Snažil se tedy nasměrovat její pozornost na telefon, který ležel mimo jeho dosah, hlasitě křičel na svou kočku: „Zavolej Májo!“

Nečekaný zachránce

Kočka pochopila situaci a okamžitě přinesla mobilní telefon Robertovi, který nakonec, po tolika hodinách na zemi, aniž by se mohl pohybovat, dokázal zavolat na tísňovou linku a přivolat si pomoc. Co by dělal, kdyby tam s ním nebyla jeho milovaná kočička? Nyní je Robert navždy zavázán své kočce a jak říká: „Dokud budu žít, nikdy ji neopustím. Co by se stalo, kdyby ten den nebyla se mnou?“ Robert naštěstí vyvázl jen s několika modřinami. Ve věku 84 let mohlo všechno skončit mnohem hůř.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenář Miroslav I.