Přírodní řešení, která zastaví otravné chrápání a nebezpečnou spánkovou apnoe

Unavení po dlouhém dni se těšíte, až zalehnete do postele a konečně upadnete do hlubokého spánku. Není přece nic příjemnějšího, než se vyspat a nabít energii pod teplou peřinou. Ale cosi známého začíná rušit vaši poklidnou noc? Ano, váš partner začne chrápat a idylka končí. Nejen, že je to pro vás únavné, ale pro člověka, který chrápe, to může být i nebezpečné.

Spánková apnoe

Až 75 % lidí, kteří mají tento problém, trpí i spánkovou apnoe. Spánková apnoe je nebezpečný stav, který se vyznačuje krátkými pauzami v dýchání během spánku. Jak ji překonat? K chrápání dochází, když jazyk, horní hrdlo, patro nebo uvula vibrují. Vibrace nastává pokaždé, když vdechnete vzduch, abyste naplnili své plíce. Vyskytuje-li se u vás spánková apnoe, dýchání se může zastavit až na 10 vteřin.

Příčiny chrápání

Chrápání je nejčastěji způsobeno špatnou polohou těla při spánku. Může být také výsledkem konzumace alkoholu a kouření, protože uvolňují hrdlo. Jak se však ukázalo, chrápání většinou není přímým zdravotním problémem, což mnoho lidí může uklidnit.

Přírodní šťáva pro vyčištění dutin

Seznamte se s přírodní šťávou, která je plná antioxidantů a živin. Pomůže vám vyčistit dutiny a dýchací cesty. Zlepší kvalitu vašeho spánku a hlavně eliminuje chrápání.

  • 1/4 čerstvého citrónu
  • 1 kus kořene zázvoru, asi tak 2 cm
  • 2 jablka
  • 2 mrkve
  • 1 sklenici vody

Umyjte všechny ingredience a rozmixujte je s přidáním vody. Směs by měla být hladká a jednotná. Konzumujte ihned po přípravě, a to přesně půl hodiny před spaním. Pokud chcete šťávu trochu osladit, můžete přidat med. Jedná se o přírodní lék, který překoná ucpaný nos a tím odstraní chrápání. Citrón pomáhá rozbíjet hlen a podporuje vylučování toxinů, které se hromadí v plicích. Směs také obsahuje vitamín A, látku, která zlepšuje zdraví sliznic nosu a úst.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: 5mindlazdrowia.pl