Holčička s Downovým syndromem dostala neobyčejnou panenku. Její ryzí radost nelze popsat slovy

Matka 2leté holčičky s Downovým syndromem nedávno na sociálních sítích sdílela sladký moment se svou dcerou. Doufala, že video bude šířit radost a pozitivitu po celém světě. Chtěla ukázat, že život s dítětem s Downovým syndromem je normální a rodiny mohou prožívat radost a štěstí.

Nejlepší narozeninový dárek

Rodiče se rozhodli pořídit holčičce panenku, což by pro takto malou dcerku nebylo nic neobvyklého, ale chtěli jí darovat takovou, která by vypadala jako ona. Rodiče měli o to větší radost, když viděli, jak dívenka reaguje.

Její reakce byla k nezaplacení. Panenka byla speciálně navržena tak, aby vypadala jako ona, respektive i panenčina tvář vykazovala známky Downova syndromu. Radost, jakou dívka prožívala, se snad ani nedá popsat slovy, to musíte vidět. Byla překvapená, její údiv byl patrný na její tváři ihned po rozbalení dárku. Ihned dala hračce pusu.

Většina panenek se jí nepodobala

Rodiče nechtěli, aby jejich dcera žila s pocitem, že existuje pouze jeden model vzhledu, chtěli, aby si mohla hrát s panenkami, které vykazují stejné rozdíly ve vzhledu, jaké má jejich holčička. Většina panenek se ale jejich dceři nepodobala, proto se rozhodli nechat ji speciálně vyrobit. Dobře udělali. Dárek se jí natolik líbil, že jej začala okamžitě objímat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newsnercom