Opravář varuje před zavíráním dvířek pračky. Takto postupně ničíte spotřebič i prádlo

Opraváři praček jsou osobami, které nejlépe ví, co děláte se spotřebičem špatně. Spousta závad není ani tak častá z důvodu opotřebení nebo rozbití, ale kvůli špatnému zacházení. Někteří opraváři praček se rozhodli sdílet své zkušenosti na internetu, aby se lidé mohli inspirovat a předejít tak zbytečným chybám a nákladným opravám. Jednou z nejčastějších je ponechání zavřených dvířek.

Nechte dvířka od pračky otevřená

„První věc, kterou lidem říkám, když si mě zavolají na opravu pračky, aby nechali dvířka od spotřebiče otevřená, když delší dobu neperou,“ napsal jeden z opravářů. Proč? Důvod je prostý. Když pračku nepoužíváte celé hodiny nebo dokonce dny, ale dvířka necháte zavřená, může se vyskytnout spousta problémů.

Proč nezavírat dvířka od pračky?

Nejprve je tady zápach. Pokud v bubnu zůstala ještě trocha vody, vnitřek začne zatuchat. Bude zapáchat starobou a získá zvláštní odér, což není vůbec dobré, jakmile přijde čas na praní. Vaše oblečení se možná vypere od nečistot, ale rozhodně nebude vonět. Naopak.

Zadruhé se jedná o problém s usazováním plísní a špíny. Spousta lidí musí vyměnit těsnění kvůli nečistotám a usazeninám, čemuž se dá z velké části vyhnout, ponecháte-li otevřená dvířka od spotřebiče. Váš největší problém je, že se uvnitř bude držet teplá voda, začnou se množit bakterie a plísně, což nikdo nechce.

I když zavřená dvířka od pračky mohou vypadat elegantněji, nechte je dokořán. Předejdete tak mnoha problémům.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newidea.com