Holčičku s Downovým syndromem odmítlo adoptovat více jak dvacet rodin. Pak se ale objevil skutečný anděl

Příběh Lucy Trapanese je natolik neuvěřitelný, že je těžké připustit jeho skutečnost. Ale věřte nebo ne, opravdu se stal. Lucy se narodila s Downovým syndromem a více jak 20 rodin ji už odmítlo adoptovat. Je těžké osvojit si dítě se speciálními potřebami, ale každý na světě si přece zaslouží lásku. Nakonec se objevil Luca, muž se srdcem na pravém místě.

Přísné zákony o adopci

Zákony o adopci jsou v Itálii poměrně přísné a jen zřídka je vyhověno rodičům samoživitelům. Ovšem Luca se nechtěl vzdát. Toužil se stát otcem, ale jeho šanci vypadaly beznadějně. Luca je gay, není ženatý, nemá žádné děti. Nicméně, jakmile se dozvěděl o Lucy, neváhal ani vteřinu a vyrazil vyplnit všechny důležité papíry, které byly k žádosti o adopci potřeba.

Zkušenosti s dětmi se speciálními potřebami

Luca už v minulosti působil jako dobrovolník a pracoval s dětmi s různými postiženími. Cítil se tedy připraven vychovávat dítě s Downovým syndromem. Nemohl se dočkat, až se konečně stane otcem. Když se dozvěděl, že může dítě adoptovat, které dříve odmítlo více jak 20 jiných rodin, věděl, že tak to chce. Toužil se stát otcem a na základě svých předchozích zkušeností věděl, že má ty správné znalosti a zkušenosti, aby děvčátku zajistil milující a šťastný život.

Dlouho očekávaný telefonát

Když v červenci roku 2017 obdržel dlouho očekávaný telefonát, byl informován, že mu bylo vyhověno. Okamžitě se rozjel za svou dcerou. Když ji poprvé držel v náruči, přemohla jej radost a dojetí. Cítil, že drží svou dceru. Dal děvčátku jméno Alba a dnes se celý jeho život točí kolem ní. Změnila ho, změnila jeho život zcela od základů. Je hrdým otcem a inspirací všem lidem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Brightside.me