Holčičku s Downovým syndromem odmítlo desítky párů. Po vleklé tahanici s úřady ji adoptoval táta samoživitel

Zřejmě se všichni shodneme, že nám nic nevytvoří větší úsměv na tváři než pohled na úžasné rodiče, kteří zbožňují své děti. Pro některé ale není cesta k rodičovství jednoduchá. Například pro tohoto muže jménem Luca Trapenese. Vždy věděl, že se jednoho dne chce stát otcem. Ovšem pro svobodného a homosexuálního muže z Itálie byly kroky ke vstupu do adopční skupiny složitější než u jiných. Toto je ale příběh se šťastným koncem.

Dítě se speciálními potřebami

Když v roce 2017 byly zrušeny jisté zákazy, bylo Lucovi umožněno ucházet se o adopci. Bylo mu ale řečeno, že mu bude povoleno adoptovat pouze dítě, které má jisté problémy se zdravím nebo s chováním. To ale Lucu nijak neodradilo. Každé dítě si zaslouží milující domov. Zdá se ale, že ne většina rodin, které usilují o adopci, je tak otevřených a flexibilních jako právě Luca. Holčičku s Downovým syndromem předtím odmítlo 20 heterosexuálních párů.

Roky zkušeností

Luca už několik let pracuje pro organizace, které podporují děti se speciálními potřebami, už jako teenager se nebál přijmout jakoukoli výzvu péče o dítě s Downovým syndromem. Tentokrát se dokonce stal i jeho otcem. Poté, co Luca obdržel telefonát, že se může stát otcem holčičky Alby s Downovým syndromem, ani na vteřinu neváhal. S neskonalou radostí ji chytil do náruče a ihned věděl, že tito dva byli předurčeni být spolu.

Pocity štěstí a naplnění

Luca tvrdí, že to Alba mu změnila život, ne on jí. Celý jeho svět se točí jen kolem jeho holčičky. Přinesla mu pocity štěstí a naplnění, aniž by o tom vůbec tušila. Je z něj hrdý otec, který pro své dítě udělá cokoli na světě. Vzhledem k tomu, že už měl několik let zkušeností s jinými dětmi se zdravotním postižením, rozhodl se šířit povědomí o tom, jak není nutné se obávat péče o tyto děti. Za tímto účelem vydal i knihu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: thedad.com