Muž vyhrál v loterii pohádkové jmění. Nezapomněl však na ústní dohodu a dodržel 20 let starý slib

Dodržet daný slib je tou nejcennější vlastností, jakou člověk může mít. Některé sliby mohou trvat celý život, stejně jako pouto mezi nejlepšími přáteli. Pro Toma Cooka a Joea Feeneye bylo přátelství spojené příslibem, že pokud by některý z nich někdy vyhrál v loterii, rozdělí si výhru s tím druhým. Slib byl dán v roce 1992 a v roce 2020 byl také splněn.

Dohoda byla stvrzena podáním rukou

V roce 1992 hovořili Tom a Joe o tom, že by bylo skvělé jednou vyhrát v loterii. Bavili se o potenciálním splnění snu tak dlouho, že vznikla mezi přáteli dohoda. Pokud jeden z mužů někdy vyhraje, rozdělí si výhru s tím druhým nehledě na to, o jak velkou částku půjde. Na stvrzení dohody si podali ruce. Slib byl zpečetěn. Od té doby oba každý týden kupovali tikety do loterie.

Nečekané se stalo skutečností

Ani jeden z nich neočekával, že někdy vyhraje, už vůbec ne nějakou závratnou částku, ze které se vám protočí panenky. Šance na výhru v loterii se odhaduje na 1 : 292,2 miliónu. Ve skutečnosti je mnohem větší šance, že vás zasáhne blesk, kousne had nebo zemřete při autonehodě, než abyste vyhráli v loterii. Přestože se to ale nestává příliš často, šance tady pořád je. A pak to přišlo. Výherní tiket.

Výhra v loterii

V červnu 2020 Tom zkontroloval čísla na lístku za 2 dolary, asi 44 korun, a byl naprosto v šoku. Právě zjistil, že vyhrál 22 miliónů dolarů, v přepočtu zhruba 484 miliónů korun.

Vzpomněl si na dávný slib

Jakmile jeho prvotní reakce opadla, okamžitě si vzpomněl na svého přítele Joea, kterému dal kdysi slib. Zvedl telefon a oznámil mu radostnou zprávu. Joe mu samozřejmě v první chvíli nevěřil, ale Tom jen odvětil: „Podání ruky je podání ruky.“ A tak z jednoho tiketu vzešli dva noví milionáři.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Icepop.com