Od krevního tlaku až po hojení spálené pokožky. Nepříliš známé přínosy užívání zinku

Možná jste už párkrát slyšeli, že zinek je skvělým prostředkem pro rychlejší zotavení z nachlazení. Ovšem nyní se ukázalo, že může mít mnohem širší přínos. Podle nedávných studií může být chemický prvek dobrý i pro regulaci krevního tlaku. Přečtěte si o zinku více, možná jej nyní zařadíte mezi svou pravidelnou dávku vitamínů a minerálu.

Reguluje krevní tlak

Nedávné studie ukázaly, že zinek snižuje systolický krevní tlak. Na druhou stranu nedostatek zinku je na zvířecích modelech spojován s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními onemocněními.

Pomáhá při nachlazení

Důkazy naznačují, že pokud se zinkové pastilky nebo sirup podají do 24 hodin od nástupu příznaků nachlazení, může doplněk pomoci zkrátit délku zdravotních potíží.

Snižuje příznaky průjmu

Zinek může pomoci zejména dětem s tímto trávicím problémem. Zřejmě ale jeho podávání nebude nutné u jedinců se zdravou a pestrou stravou.

Pomáhá při hojení ran

Lidé s kožními vředy a nízkou hladinou zinku mohou získat prospěch z vyššího příjmu zinku. V tomto případě je lepší užívat zinek lokálně než orálně, například v podobě zinkové masti.

Hojí spálenou pokožku

Zinek je skvělou prevencí před spálením od slunce i léčbou, pokud k popálení dojde. Vzhledem k tomu, že je velice populární k hojení zánětlivých stavů, jako je ekzém, proleženiny a vyrážka, stejně tak je účinný i na zarudlou spálenou kůži. Pomáhá enzymům rozbít poškozenou kolagenovou tkáň, aby byla vytvořena nová.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Eatthis.com