Mladý otec umřel po dlouhé bitvě na následky covidu. Než navždy odešel, stihl vyřknout svá poslední slova do telefonu

Jonathan Coelho zemřel v nemocnici po 28denní bitvě s koronavirem. I když se nejdříve zdálo, že se zlepšuje, lékaři dokonce diskutovali, že by mohl být odpojen od ventilátoru, svůj boj prohrál. Brzy ráno zavolala sestra a oznámila Jonathanovo manželce Katie smutnou zprávu. Dvojice se nestačila ani rozloučit.

S posledních sil sbalila jeho věci

Když se Katie dostala do pokoje, viděla už jen prázdný výraz svého milovaného muže. S posledními silami zabalila všechny jeho osobní věci, včetně mobilního telefonu. Z něj chtěla alespoň zachránit fotografie rodiny, které Jonathan pořídil. Zapnula tedy mobil a našla od Jonathana poznámku společně s informacemi o jeho životním pojištění.

Rozloučení v poznámkách

„Jsem tak šťastný a hrdý na to, že můžu být tvým manželem a otcem Bradyho a Penny. Katie, jsi ta nejkrásnější a nejstarostlivější osoba, jakou jsem kdy potkal. Jsi opravdu jedinečná. Ujisti se, že dál žiješ život plný štěstí a vášně, díky kterým jsem se do tebe zamiloval. Vidět tě jako matku našich dětí je ta nejlepší věc, jakou jsem mohl kdy zažít.“

Katie byla v šoku

Katie byla naprosto zaskočená. „Kdybych byla nemocná a cítila se mrzutě, nevím, jestli bych měla sílu předat své rodině takový vzkaz,“ řekla Katie. Jonathan byl naprosto zdravý člověk, který přišel do kontaktu s pozitivním jedincem na koronavirus. Začal pociťovat bolesti hlavy, kašel, žaludeční potíže a problémy s čichem a chutí. Když slýchávali o umírajících na koronavirus a těžce nemocných, nikdy je nenapadlo, že se tyto tragické události budou týkat i jejich rodiny.

Svůj příběh chtěla sdílet se světem

Katie se o svůj příběh podělila na sociálních sítích záměrně, chtěla vykreslit syrový obraz reality toho, jak jí koronavirus vzal manžela. Žádala tak ostatní, aby koronavirovou pandemii nebrali na lehkou váhu. „Bolest, kterou cítíme, je nepopsatelná. Moje srdce není zlomené, je rozbité. Děti a já budeme žít zbytek života bez Jonathana a nevím, jak to zvládneme.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Edition.cnn.com