Trápí vás v horkém počasí odřená stehna? Zkuste tyto šikovné tipy, jak zabránit jejich vzniku a užít si léto naplno

Pěkné počasí si žádá vytáhnout ze skříně sukně, šortky a šaty a vyrazit konečně na zmrzlinu. Představa je to hezká, ale pro ženy, které trpí odřenými vnitřky stehen, to zní jako noční můra. Spálená pokožka, bolest a také svědění, to nechce žádná z nás. Proto doufáme, že vám následující tipy zajistí, že si budete moci užívat vzdušné šaty bez rizika odřených stehen.

Udržujte pokožku suchou

V teplém počasí se potíme rychleji a vlhká pokožka je zvláště zranitelná. Takže je důležité udržovat pokožku na stehnech suchou. Můžete si na vnitřky stehen nanést deodorant nebo antiperspirant, abyste snížila riziko pocení. Zdá se, že to také dobře funguje proti tvorbě potu pod prsy.

Mazat, mazat a zase mazat

Když si stehna namažete krémem, zajistíte, aby při chůzi hladce klouzala, přinejmenším to slibují krémy speciálně vyvinuté k ochraně stehen. Některé z nich jsou navržené přímo pro cyklisty, kteří tímto problémem trpí nejvíce.

Domácí léky proti tření stehen

Existují i domácí léky, které mohou poskytnout určitou úlevu, například tělové mléko, masážní olej, kokosový olej nebo vazelína. Dejte si ale pozor na mastné skvrny na oblečení.

Krytí

Můžete si také pokožku na stehnech zakrýt. Oblékněte si spodní prádlo s delšími nohavicemi nebo sportovní šortky. Najdete i speciální široké pásky pro vaše stehna, které vás budou chránit.

Cvičte v legínách

Při cvičení vždy zvolte delší přiléhavé legíny ze syntetické látky, která odvádí pot. Ihned po tréninku si propocené kalhoty svlékněte, aby vlhkost a sůl z potu podráždění stehen nezhoršily, a skočte si do sprchy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Margriet.nl