Hostina pro ptactvo. Ptačí zob, který chutná a ještě ozdobí zahradu

Jste-li milovníci zvířat, máme pro vás skvělý tip, jak se starat o zvířátka v zimním období. Zvláště o ptáčky. Ti, kteří nám neodcestovali do teplých krajin, a zůstali v naší domovině, jistě ocení, co pro ně uděláte. Jelikož může být někdy obtížně v těchto měsících hledat potravu, pojďme jim společně trochu pomoct a vyrobit pro ně zdravý mls.

Ptačí zob z pomeranče, mandlí a brusinek

Pro přípravu takové laskominy budete potřebovat pomeranč, zrní, mandle, sušené brusinky, kokosový olej a nůžky s provázkem. Rozřízněte pomeranč na dvě poloviny a vydlabejte, aby vám zbyla pouze slupka. Pomocí nůžek vytvořte dvě malé dírky asi 2 cm od sebe a protáhněte provázek. Do slupky nasypte ptačí zrní, brusinky a mandle. V misce rozehřejte vrchovatou lžíci kokosového oleje a zalijte jím naplněný pomeranč. Nechte ztuhnout. Nyní můžete zavěsit na větev.

Ptačí zob ze šišky a arašídového másla

Připravte si jednu velkou šišku, arašídové máslo, zrní a provázek. Tento recept je ještě jednodušší než předchozí. Ovažte provázek za špičku šišky a poté ji obalte v arašídovém másle. Nyní snadno nalepíte ptačí zrní na šišku.

Obrázky: Pixabay / Pinterest