Věci, které byste nikdy neměli zapomínat v autě během zimního období

Někteří řidiči jsou zvyklí nechávat v autě věci, o kterých ani netuší, že by mohly poškodit jejich vozidlo nebo narušit jeho vlastnosti. Seznam předmětů, které bychom za žádnou cenu neměli nechávat v automobilu během chladného počasí, je velice rozsáhlý – my jsme pro vás vybrali ty nejdůležitější. Ujistěte se, že v autě nezůstávají následující věci poté, co vystoupíte z vozidla.

Léky

Zejména ty v tekuté podobě. Žádné takové léky by neměly zůstávat v autě, a to především v nízkých teplotách. Tablety a tobolky lépe snášejí mráz, ale i přesto se nedoporučuje je v zimě nechávat ve vozidle.

Barvy na vodní bázi

Barvy na vodní bázi, jako například akrylové, by nikdy neměly zmrznout. Chemické prvky, které tyto tekutiny vytvářejí, mění svůj objem během náhlých teplotních změn a rozkládají se. Už nikdy je znovu nepoužijete. Navíc, riskujete jejich explozi.

Pivo v plastové láhvi

Někteří věří, že obsah alkoholu v pivu nedovolí tekutině zmrznout. To je ale omyl, protože pivo neobsahuje tak vysoké procento alkoholu, aby se nedokázalo proměnit v led. Následně expanduje, až může dojít k explozi.

Vejce

Skořápky sice nevybuchují, ale ztrácí svou odolnost. Mráz negativně ovlivňuje povrch vajec a mohou se tak objevit malé prasklinky. Skrze ně prostupují různé mikroby a produkt uvnitř se začne rozkládat.

Prací prášek

Prací prášek ztrácí v mrazu své aktivní látky, díky kterým účinně pere špinavé prádlo. Proto se praní takovým práškem nedoporučuje, protože již ztratil své vlastnosti a nebude schopen věci dobře vyprat.

Tablet

Nejen tablet, ale i jiná zařízení by se neměla nechávat v autě během zimního období. Většina mobilních telefonů, tabletů a notebooků je vybavena lithium-iontovými bateriemi, které netolerují teploty pod nulou. Dojde ke korozi částí zařízení a vy se s drahými technologiemi můžete rozloučit.

Obrázky: Pixabay