Jaká elektroinstalace nesmí chybět ve vaší koupelně?

Ačkoliv se to nezdá, koupelna je plná elektroinstalace. Pojďte se spolu s námi podívat, co by nemělo chybět v té vaší. Některé věci možná zvládnete postrádat, ale zvýší komfort. Jakmile si na ně jednou zvyknete, tak už se vám bez nich bude žít jen těžko.

Co uděláte jako první, když vstoupíte do koupelny? Pravděpodobně rozsvítíte. Koupelnové osvětlení může být klidně teple žluté, ale nad zrcadlo patří bílé světlo. Lépe se pod ním líčí, odličuje, češe, čistí zuby a obecně provádí hygiena. Dobře vybrané světlo je tedy základ. Nad zrcadlo může jít o bodovku, hlavní světlo je absolutně na vašem výběru.

Pořádně se ohřejte

Jednou možností je klasický radiátor. V koupelnách si však můžete dovolit být trochu originálnější. Vyzkoušejte topné infrapanely nebo topné žebříky. Ohřejí místnost a zároveň si na ně odložíte ručník. Výbornou vychytávkou jsou také topné rohože a kabely. Teplo od nohou je neuvěřitelně příjemné. Nepočítejte však s tím, že by vám podlahové topení vyhřálo celou místnost, budete ho muset něčím doplnit.

Rozptylte vlhkost

Teplo a voda značí jediné – běžným problémem je v koupelně vlhkost. Pokud bydlíte v rodinném domě a máte v koupelně okýnko, stačí větrat. Mnozí lidé však žijí v bytech, případně prostě v koupelně žádné okno nemají. V takovém případě se hodí koupit koupelnový ventilátor. Vzduch trochu rozproudí a zbaví vás vysoké vlhkosti v místnosti.

Něco pro koupelny ve firmách

Poslední věc se asi nebude hodit do domácností, užijete ji například v koupelnách ve firmách. Tou věcí jsou osoušeče rukou. Ve veřejných koupelnách či na záchodech jsou osoušeče praktičtější a hygieničtější než ručníky. Oproti papírovým utěrkám mají také jednu podstatnou výhodu – nemusíte je doplňovat.

Veškerou výše uvedenou elektroinstalaci pořídíte například v e-shopu E1.cz. Na některou je lepší myslet už ve chvíli, kdy koupelnu budujete (podlahové vytápění), jinou doinstalujete kdykoliv. Udělejte si ve své koupelně pohodlí!