Jak prát péřové polštáře, aby v nich nezůstaly hrudky. Jde to ručně i v pračce

Chceme-li udržet naši postel čistou, zpravidla se zaměřujeme pouze na praní povlečení a prostěradel. Ale co samotné polštáře? Ty si také zaslouží čištění. Především polštáře z pěří, které představují příznivé prostředí pro množení roztočů. Lze je prát jak v ruce, tak v pračce a jde to bez drahého chemického čištění.

Ruční praní

Naplňte větší umyvadlo nebo nejlépe vanu vodou a přidejte do ní mýdlovou vodu nebo prací prášek. Pro případ lepšího čištění by do vody měla být přidána lžička amoniaku na každý litr vody. Poté rozložte polštáře do vody tak, aby se nikde uvnitř nevytvářeli hrudky z peří. Snažte se je ve vodě rovnoměrně rozmístit. Nechte pár hodin a poté vyždímejte. Alespoň dvakrát opláchněte pod tekoucí vodou a položte na rovný povrch, kde je dostatek slunečního světla. Nechte polštáře přirozeně uschnout. Nezapomeňte je obracet.

Praní v pračce

Než se pustíte do samotného praní, vložte každý polštář do speciálního vaku pro praní v pračce. Nastavte otáčky na 400, minimální odstřeďování, maximální teplota by měla být 40 stupňů a 2 – 3 oplachování. Použijte jemný prací prostředek. Po vyprání rozložte polštář na rovný povrch, opět tak, aby nikde nebyly hrudky. Nechte přirozeně uschnout

Obrázky: Pixabay