Hrdina ve správný čas na správném místě. Pohotové jednání svědka únosu dívky pomohlo policii v hledání

Prentiss Weatherford byl ve správný čas na správném místě, když se stal svědkem únosu 6leté dívky. Sledoval podezřelého ve svém autě, což mu umožnilo nahlásit policii částečnou poznávací značku a popsat vozidlo. Prentiss se stal hrdinou, jehož pohotové myšlení vedlo k dopadení podezřelého únosce a k záchraně malé dívky. Zde je jeho příběh.

Vše se seběhlo strašně rychle

Prentiss vyprávěl, že byl mimo svůj domov v Louisville v Kentucky, když viděl únos 6leté dívky, která zrovna projížděla na kole. „Prostě k ní jen přistoupil, popadl jí za límec a hodil na sedadlo spolujezdce,“ vzpomíná Prentiss.

Ihned naskočil do svého auta a pronásledoval podezřelého

Podařilo se mu získat dílčí informace o poznávací značce a poznačit si typ vozidla – červený Dodge Challenger. Prentissovi se bohužel nepodařilo podezřelého dohnat, ale cestou narazil na policistu, kterému předal veškeré informace, které stačil získat.

Celá policejní divize se připojila k pátrání

Do lovu podezřelého se zapojila celá policejní divize, aby o deset minut později bylo pátrání u konce. Únosce svůj boj sám vzdal. Prentiss se dostal včas na místo činu, aby celou situaci natočil na video. Jakmile policisté otevřeli dveře auta, dívku na předním sedadle našli. Nyní věděla, že už je v bezpečí.

Policisté chválili Prentisse za jeho duchapřítomnost

Díky informacím, které poskytl, bylo možné získat celkový popis vozidla, díky čemuž bylo dopadení únosce o to rychlejší. Sám Prentiss děkuje za laskavá slova na jeho osobu, ale hlavně doufá, že by se v podobné situaci takto zachoval každý.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com