Hrdinský čin mladého chlapce. Zachránil slepce na invalidním vozíku před blížícím se nebezpečím

Existuje jen málo děsivějších věcí, než jsou přírodní katastrofy. Vidíte blížící se tornádo a víte, že vám nezbývá nic jiného, než se modlit, aby se stočilo jiným směrem a nemířilo přímo na váš dům. V takovou chvíli je potřeba myslet, jak sebe a své blízké dostat včas do bezpečí. Tento šestnáctiletý hrdina se však vůbec nestaral o své bezpečí, ale o život muže na invalidním vozíku, jenž se pokoušel uprchnout před blížící se katastrofou.

Sirény hlásily příchod bouře

Když byl Gregory Beck ze St. John v Missouri na nákupech, rozezněly se sirény, které ohlašovaly silnou bouři a nebezpečí tornáda. Všichni utíkali rychle domů, ovšem Gregoryho čekala náročnější cesta než ostatní. Kvůli komplikacím s cukrovkou přišel o obě nohy a oslepl.

Objevil se mladý hrdina

Naštěstí pro Gregoryho jej ale zahlédl šestnáctiletý Seth Phillips, který v danou chvíli nakupoval se svou matkou Amber. Oba viděli Gregoryho, jak zápasí se svým invalidním vozíkem, aby se dostal co nejrychleji do bezpečí. “Byl prostě úplně sám, všichni jen projížděli, nadávali mu a troubili na něj, křičeli ošklivé věci, a to bylo špatně,” řekl Seth. Požádal proto svou matku, aby zastavila. Seth vyskočil z auta, vzal Gregoryho za vozík a dotlačil jej  domů, který byl vzdálen asi půl kilometru. Seth se ke svému hrdinskému činu staví velice pokorně. Jediné, co jej skutečně znepokojuje, že žijeme ve světě, kde lidé raději míjejí a pokřikují na postiženého, než aby podali pomocnou ruku.

Maminka je na svého syna náležitě pyšná

Jeho matka je na něj náležitě pyšná a popravdě my také. Doufáme, že po světě chodí více takových hrdinů, kteří nezištně a s pokorou pomáhají slabším.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net