Hrůznému incidentu zabránila desetiletá dívka na dovolené. Kdyby jednala o pár vteřin později, mohlo dojít ke katastrofě

Rodinná dovolená se málem změnila v katastrofu pro tříletou Kali Dallis a její rodinu. Malé dítě se začalo topit poté, co skočila se svým nafukovacím kruhem do bazénu. Naštěstí ale byla přítomna její desetiletá sestra, která rychle zareagovala a Kali zachránila život.

Katastrofa během dovolené

Když došlo k incidentu, rodina Dallisových byla na dovolené v apartmánech The Savoy v Chamblee v Georgii. Kali skočila do bazénu ve svém nafukovacím kruhu, ale nešikovně se převrátila hlavou dolů a nemohla vyklouznout ven, aby se dostala na hladinu. Ponořila se do vody nohama vzhůru a snažila se dostat na povrch. I když se jí nakonec podařilo dostat ven z kruhu, nalokala se bazénové vody. Naštěstí si celé situace všimla její starší sestra.

Duchapřítomnost starší sestry

Zatímco desetiletá Jayla Dallis vylézala na druhém konci bazénu, otočila se a viděla svou sestru v nesnázích. Okamžitě skočila zpět do vody a Kali vytáhla na hladinu. „Byla na mě moc těžká, musela jsem ji tahat za vlasy, pak jsem ji teprve chytila za pas a vyplavala s ní nahoru,“ vzpomíná Jayla. Kolemjdoucí zavolali na linku záchranné služby. „Viděl jsem tam ležet svoji malou holčičku, stejné titěrné plavky, jaké nosí, stejné vlasy stažené do drdolu. Musíte se přes takové věci nějakým způsobem přenést a dělat to, na co jste vycvičení,“ vypráví policejní seržant Ed Lyons, který dorazil na místo jako první. Naštěstí Ed cítil puls. Záchranná služba děvče odvezla do zdravotníckého zařízení pro děti v Atlantě, kde dva týdny pobývala v kritickém stavu. Přestože si lékaři nebyli jistí, zvládla se uzdravit. „Mám štěstí, že si své dítě můžu po dvou týdnech pobytu v nemocnici konečně odvézt domů. Je to zázrak. Nespustím z ní oči,“ řekla Daneshia Dallis, matka dívek.

Kali je naživu díky rychlému jednání své starší sestry. Její duchapřítomnost ji zachránila před utonutím.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Good.is