Hubněte smysluplně podle toho, kde se vám na těle ukládá tuk

Existuje mnoho způsobů, jak zhubnout. Problém však spočívá v tom, že určitá metoda může být pro jednu osobu prospěšná a pro druhou zcela zbytečná. Každý máme jiné tělo a všem se nám tuk hromadí jinde. Podle toho se rozlišuje šest oblastí tělesného tuku. Zjistěte, kde se tuk ukládá vám, a konečně hubněte efektivně.

Tuk v horní polovině těla

Hlavním důvodem ukládání tuku v horní polovině těla je přejídání a nečinnost. Zbavit se ho nejsnáze jde pomocí pravidelné fyzické aktivity jako je chůze, běh nebo plavání. Přestaňte konzumovat rafinovaný cukr a zapomeňte na slazené nápoje.

Tuk v oblasti spodního břicha

Pokud se vám vytváří tukové polštáře v této oblasti, jsou na vině stres a úzkosti. Jestliže chcete zhubnout, je nutné naučit se relaxovat a vyhýbat se stresu. Je to právě stresový hormon kortizol, který ukládá tuk v břišní oblasti, takže nejlepší volbou pro vás je meditace, zelený čaj a relaxační aktivity.

Tuk v oblasti stehen

Pokud máte tuk zejména v oblasti stehen, může se jednat o nadbytek lepku ve vaší stravě. Změňte tedy své stravovací návyky a nezapomeňte na pravidelný pohyb – pomůže zejména svižná chůze do kopce.

Pivní břicho

Na vině je nadměrná konzumace alkoholu. Je tedy třeba přestat s pitím a rozdělit si jídlo na menší porce, což zlepší váš metabolismus. Alkohol hrozí i dalšími vážnými nemocemi, takže čím dříve přestanete, tím lépe.

Dolní končetiny

Tento problém je velmi častý u žen s cévními problémy. Měli byste přestat konzumovat slaná jídla, abyste zabránili otokům nohou. Neseďte déle než 30 minut, snažte se pravidelně chodit.

Tuk v oblasti zad a boků

Problémem bývá sedavé zaměstnání a nevhodná strava. Snažte se také dostatečně spát, aby se normalizovaly hladiny důležitých hormonů. To pomůže snižovat vaši chuť k jídlu. Přidejte do svého programu každodenní pohybové aktivity, které vás budou bavit a motivovat.

Obrázky: Freepik