Možné důvody ranní bolesti hlavy. Na vině mohou být vaše zuby

Každé ráno se probouzíte s bolestmi hlavy a nedokážete si vysvětlit proč? Pokud trpíte tímto příznakem každý den, jedná se o opravdu vážný důvod navštívit lékaře. Ranní bolesti hlavy totiž mohou být způsobeny faktory, o kterých ani nemusíte vědět, že by mohly být možnými příčinami.

Bruxismus

Neboli skřípání zubů nebo tlak v zubech. Obvykle trápí spoustu lidí, kteří ani netuší, že se během spánku něco takového provádí se svým chrupem. Kvůli neustálému napětí čelistí můžete ráno pociťovat bolesti hlavy. Doporučuje se vyzkoušet speciální náhubek, který vám zabrání ve skřípání zubů.

Migréna

Spousta pacientů trpí migrénou a ani o tom nemusí vědět. V takovém případě často užívají léky proti bolestem hlavy, ovšem v tomto případě budou neúčinné.

Nespavost

Nespavost je také poměrně častým problémem, který může zapříčinit ranní bolesti hlavy. Pokud se dlouhodobě kvalitně nevyspíte, mohou se u vás vyskytnout bolesti hlavy především ráno ihned po probuzení. Můžete bojovat proti nespavosti spoustou způsobů, ale kvalitní odpočinek je vždy nejúčinnější.

Vysoký krevní tlak

Ranní bolesti hlavy se mohou objevit, trpíte-li vysokým krevním tlakem. Pacienti trpící tímto problémem obvykle užívají léky regulující tlak. Pokud tedy máte podezření, že je to i váš případ, poraďte se se svým lékařem.

Obrázky: Freepik