Smoothie pro podporu funkce střev. Semínka vykartáčují žaludek od všeho špatného

Správná funkce střev je klíčem ke zdraví i k vytoužené postavě. Moderní životní styl dnešní doby nám bere čím dál tím více pohybu a přidává více stresu. Jíme nepravidelně, pijeme méně vody a více kávy, což vede k nesprávné funkci střev, plynatosti, zácpě a nadbytečným kilogramům. Zkuste napravit tyto špatné návyky a přidat do svého jídelníčku smoothie s chia semínky a lněnými semínky.

Co se děje ve střevě při špatné životosprávě?

Ve střevě se tvoří stále více plaku a postupem času je obtížné jej vyčistit. Práce nemocných střev trvá 3x déle než střev zdravých. Stojí za to je tedy profylakticky podporovat zdravými potravinami nebo nápoji, které zlepší jejich funkci a zrychlí jejich práci.

Smoothie na podporu střev

Základem jsou semínka, která budou fungovat jako kartáč na střeva. Připravte si sklenici vody, lžíci dobrého medu, lžíci chia semínek, lžíci lněného semínka a jedno jablko.

Zbavte jablko slupky, nakrájejte na kostky a vložte do mixéru. Přidejte zbývající přísady a rozmixujte. Výsledný nápoj vždy pijte na lačný žaludek, a to každý den.

Proč je recept efektivní?

Med má antibakteriální vlastnosti, chia semínka jsou bohatým zdrojem vlákniny, antioxidantů, omega 3 mastných kyselin a vitamínů. Jablka jsou zase bohatá na přísady, které stimulují funkci střev. Lněné semínko zmírňuje jakýkoli zánět a pomáhá při pohybu obsahu střev.

Správná životospráva

Pamatujte ovšem na to, že vám žádný účinný recept nepomůže, pokud budete jíst v rychlém občerstvení, sladkosti, výrobky z bílé mouky, pít hektolitry kávy, alkoholu a sladkých limonád. Pokud se vzdáte nezdravých potravin a nápojů a podpoříte svá střeva tímto nápojem, máte vyhráno.

Obrázky: Freepik