Hubnutí bez drastických diet. Stačí se řídit jednoduchými kroky

Každé jaro je stejné, začínáme cítit tlak na naše tělo. Přece jen se léto blíží, parné dny klepou na dveře a my začínáme brát internet útokem a hledat nejefektivnější a nejrychlejší diety. Je to naprosto normální, právě v této době jsme nejvíce motivováni, připraveni na změnu a opravdu toužíme konečně vyjít na koupaliště s dostatečným sebevědomím. Pravda je však jen jedna – hubnutí vyžaduje kombinaci trpělivosti, disciplíny a vůle. Bez toho se vám to nikdy nepodaří. Myslete na následující tipy a zhubněte i bez drastických diet.

Myslete na to, co skutečně chcete změnit

Obvykle zahajujeme bláznivou dietu společně s přáteli, kteří by nás měli popohánět k našemu cíli. Ale chystáte se na změnu, protože to vy sami chcete, nebo vás nutí nadšení ostatních?

Vždy si vyberte realistický cíl

Vždy si stanovte dosažitelný cíl a v realistickém očekávání se nepokoušejte o nemožné výsledky. V opačném případě budete frustrovaní a budete mít tendence věci vzdávat.

Maximálně dva cíle najednou

Tím se vaše energie nasměruje na změnu pouze jednoho aspektu vašeho chování a je pravděpodobnější, že dosáhnete svých cílů snáze než obvykle. Jakmile budete úspěšní, najdete si další metu, ale vždy respektujte limity svého těla.

Požádejte rodinu o pomoc

Zapojte do svého snažení i rodinu. Hubnutí v jedné domácnosti je prospěšné pro všechny, protože vaše domácnost se celkově zdravě změní a nebudou na vás nikde číhat žádná pokušení.

Selhání považujte pouze za dočasné

Dobře, nedosáhli jste svého cíle ve stanovené době, to ale není důvod, proč všechno vzdát. Pamatujte si, nejste stroje, jste lidské bytosti, je nemožné dělat vždy a všechno perfektně a na 100%. Změny nejsou jednoduché, důležité ale je pokračovat v cestě.

Buďte pozitivní

Vždy se soustřeďte na to, čeho už jste dosáhli, ne na to, co vám ještě chybí. Je to velice důležité pro zachování koncentrace a motivace.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Peacehealth.org