Hubnutí nikdy nebude efektivní, pokud nebudete znát problematické oblasti vašeho těla a příčiny nadváhy

Jedním z hlavních zdravotních problémů dnešní doby je jistě obezita, jejíž příčiny mohou být různé. Lidé zkouší všemožné metody, jak zhubnout, ale některým z nich se stále nedaří docílit kýžených výsledků. Než se pustíte do fyzického pohybu a snižování počtu kalorií, popřemýšlejte, jaké oblasti vašeho tělo jsou pro vás problematické – kde nejvíce přibíráte. Na základě toho můžete určit příčinu obezity a tím také najít správné řešení.

Obezita horní části těla

Jedná se o známku toho, že člověk nemá dostatek pohybu a příliš mnoho jí. Začněte cvičit alespoň půl hodiny denně a vyhýbat se sladkostem. V případě, že nevidíte zlepšení, navštivte lékaře nebo odborníka na výživu.

Obezita břicha

Přebytek hmotnosti v této oblasti je většinou způsoben depresí, úzkostí a stresem. Relaxace a párové cvičení jsou nejlepšími metodami, jak bojovat proti tomuto problému.

Obezita spodní části těla

Tímto problémem trpí většinou ženy. Jedná se o oblast, kde se velice obtížně odstraňují přebytečná kila. Zkuste kardiovaskulární trénink a cviky na spodní část těla, zahrnující odpor.

Obezita v oblasti žaludku

Tento druh problému je většinou způsoben dýchacími obtížemi nebo větší konzumací alkoholu. Provádějte dechová cvičení a omezte množství alkoholu.

Obezita spodní části těla včetně nohou

Velmi častý problém u těhotných žen, které trpí oteklými nohami. Nejlepší, co můžete udělat, je zkusit vodní aerobik, aby byla eliminována bolest kloubů a tlak v nohou a chodidlech. Pokuste se občas sedět se zvednutýma nohama.

Obezita kolem žaludku včetně horní části těla

Musíte cvičit! Nečinnost je vaším největším nepřítelem. Kontrolujte si stabilní hladinu cukru v krvi a jezte menší porce jídla.

Jak jste na tom vy? V které kategorii jste se našli? Podělte se s námi v komentářích a sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organicplannermedia.com