Stelete si postel ihned po probuzení? Vystavujete se díky roztočům rizikům vzniku alergie a astmatu

Milióny prachových roztočů, žijící ve vašem povlečení, si v noci pochutnávají na vašich mrtvých kožních buňkách, potu a vedou k různým alergickým problémům a astmatu. Proto, i když si přejete, aby vaše místo na spaní vypadalo čistě a organizovaně, je mnohem zdravější udržet postel chvíli neustlanou, aby měla nějaký čas roztoče dehydratovat a zničit.

Proč se roztočům v naší posteli tak líbí?

Během jedné noci dokážeme vypotit až jeden litr tekutin, tím vytváříme ideální prostředí pro roztoče. Odhaduje se, že v klasickém lůžku žije asi 1,5 miliónů roztočů, kteří se krmí našimi mrtvými kožními buňkami a jejich přítomnost může vést k alergiím na prach a k astmatu. Na druhou stranu, dle některých odborníků ponechání postele neustlané nevytváří až tak obrovský rozdíl. Přesto je to ale stále lepší než hned po probuzení začít úhledně srovnávat naši peřinu a polštář.

Jak dlouho se stlaním postele čekat?

Říká se, že nejideálnější je sníst si nejdříve snídani a poté stlát postel, takže vytvoříte dostatek času na to, aby povlečení od našeho potu uschlo. Něco tak jednoduchého, jako je nechat postel přes celý den větrat, může odstranit vlhkost z povlečení i matrace. Roztoči tak začnou dehydratovat a nakonec zemřou. A vy budete chráněni před alergiemi a astmatem.

Do které kategorie lidí patříte vy? Stelete postel ihned po probuzení nebo něco takového vůbec neřešíte. Sdílejte tuto zajímavost mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organicplannermedia.com