Hubnutí pro každý typ postavy. Zjistěte, jaké je tajemství efektivního úbytku právě pro vás

Všechny typy těla jsou krásné, ale obvykle je doprovází velmi specifické problémy s hubnutím, které je obtížné překonat. Všichni máme své vlastní potíže, které vycházejí právě z našeho typu postavy. Řešení těchto problémů ale může být jednoduché, pokud člověk ví, co jíst a jak cvičit právě pro svůj typ těla.

Jablko

Ti, kdo mají postavu typu jablko, mají tendenci mít více tuku uprostřed trupu. Měření hrudníku a pasu bude podobné, ale boky budou o něco menší. Mezi celebrity s tímto typem postavy patří Oprah a Jennifer Hudson. Bohužel tito lidé bývají náchylnější k problémům se srdcem. Proto je nesmírně důležité se stravovat s ohledem na kardiovaskulární systém. Při jídle by měla být polovina talíře plná čerstvé zeleniny nebo ovoce. Také je lepší volit organické celozrnné produkty, jako je hnědá rýže, quinoa a ovesné vločky. Bílkoviny by měly mít nízký obsah tuku, ideální jsou ryby, nízkotučné sýry, fazole, hrášek nebo ořechy.

Plán cvičení by měl vést ke snížení tuku. Rychlá chůze nebo běh jsou důležité pro nastartování metabolismu, ale klíčové je i pravidelné protahování, aby si svaly a klouby zachovaly zdraví.

Hruška

Více hmotnosti bývá obvykle v dolní části těla. Kvůli tomu je hubnutí extrémně obtížné, protože většina cvičení se zaměřuje na spalování tuku kolem středu, který chrání srdce. I s tímto typem postavy je ale možné zhubnout.

Je velmi důležité hlídat si příjem tuků. Pokud jíte bílkoviny, ujistěte se, že jsou libové. Je to proto, že pro tento typ těla je snadné ukládat tuky, ale obtížnější je využívat bílkoviny nebo sacharidy. Je důležité mít dietu bohatou na ovoce a zeleninu a komplexní uhlohydráty, jako jsou celozrnné produkty, čočka a fazole. Nejlepší jsou také bílkoviny s nízkým obsahem tuku, jako je kuře nebo ryba. Při cvičení se zaměřte na kardio cvičení, která zatěžují zejména spodní polovinu těla, jako je běh nebo jízda na kole. Je však také důležité silový trénink horní poloviny těla.

Krabice

Rovné nebo obdélníkové typy těla bývají štíhlejší. Budou mít také podobné obvody hrudníku, pasu a boků. To může být pro někoho velmi frustrující.

Krabicové typy těla přibírají na váze kolem nejčastěji okolo středu těla. Mohou vypadat, jako by měli jen malé bříško, ale i tento tuk může být  pro srdce nebezpečný.

Nejlepší je strava bohatá na zdravé tuky, jako je avokádo. Důležité jsou také ryby, ořechy, jiné formy bílkovin, ovoce a zelenina. V zásadě jezte vyváženou stravu a soustřeďte se na bio potraviny, které jsou plné vitamínů a minerálů.

Cvičení pro krabicové typy těla by mělo být zaměřeno na budování svalů ve snaze udržet svaly v končetinách, aby tělo působilo více oble, a ne tolik ploše. Silový trénink je velmi důležitý.

Přesýpací hodiny

Tvar přesýpacích hodin je nejžádanějším typem těla, ale ženy s tímto typem postavy mívají určité problémy s přibíráním. Váha bývá rozložena rovnoměrně, ale mohou například přibírat na obličeji, pažích, kolenou a kotnících.

Celková zdravá strava je klíčem k udržení hezky tvarovaného a zdravého těla. Nejlepší je jíst čerstvé ovoce a zeleninu. Celozrnné produkty jako quinoa jsou také velmi důležité. Nakonec by měly být konzumovány pouze libové bílkoviny. Mezi potraviny, kterým je třeba se vyhnout, patří maso s vysokým obsahem tuku, zpracované potraviny, cukry a kofein.

Cvičení celého těla je pro tento typ postavy důležité. Tuk se rozloží, takže je nutné zasáhnout všechny problémové oblasti.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thewhoot.com