Šest věcí, které ženy ve středním věku doporučují dvacetiletým dívkám

Jestliže je vám okolo 20, jistě se vám stává, že si vaši rodiče čas od času povzdechnou, jak rychle jste dospěli. Pokud je vám 40 nebo 50 let, může se stát, že budete svým dětem, neteřím nebo synovcům neustále připomínat, aby zpomalili, odložili mobilní telefony a videohry a užívali si života, který je právě teď a tady. Celý život totiž uběhne daleko rychleji, než si dokážeme představit.

Sebeláska je vždy nejdůležitější

Aby byl jakýkoli vztah úspěšný, musíte se nejprve naučit milovat a přijímat sebe sama. Od rodinných příslušníků po přátele nebo jiné osoby – vždy je důležité nejprve znát svoji hodnotu, než začnete budovat pevné vztahy. Udělejte si čas, najděte se a zjistěte, kým chcete být, než se poohlédnete po partnerovi, který by vás na této cestě mohl doprovázet.

Najděte svoji vášeň

Nebojte se zkoušet nové věci, abyste našli skutečně to, co vás baví. Pokud jste to ještě nenašli, jediný způsob, jak to objevit, je zkoumat různé možnosti a zažívat nové věci. Posilněte svou kreativitu a věnujte se i činnostem, které vám nepřipadají na první pohled zrovna atraktivní – třeba vás zaujmou více, než si dovedete představit.

Vy sami stačíte

Ať je to jakkoli těžké, přestaňte se srovnávat s ostatními. Abyste byli úspěšní, chytří, milí nebo krásní, nepotřebujete vypadat jako lidé z časopisů. Ty jsi ty. Jsi jedinečný. A to je víc než dost.

Zapomeňte na očekávání společnosti

Není potřeba zapadnout a splnit očekávání společnosti. Ta mohou být často zdrcující, a dokonce i velmi nerozumná, proto je hoďte za hlavu a buďte kýmkoli, kým chcete být. Vytvořte si seznam svých nadějí a snů a usilovně pracujte na jejich dosažení. Pokud vám společnost říká, že jsou vaše sny příliš velké, ukažte jim, že se mýlí.

Nebojte se změny

Strach je naší přirozenou reakcí na změnu a jediným způsobem, jak to změnit, je rozhodnout se ji přijmout. Ať už se jedná o stěhování, ukončení vztahu nebo hledání nové práce, změna může být skvělým způsobem, jak nabrat nové síly a nadechnout se opět čerstvého vzduchu.

Názory ostatních nejsou důležité

Nenechte své přátele, aby vám říkali, co si máte myslet a co dělat. Nenechte své rodiče tlačit vás do nějaké role. Mějte otevřenou mysl pro názory těch, na kterých vám záleží, ale naučte se, kdy si věci dělat po svém.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Higherperspectives.com