Novodobý Noe: Muž přestavěl starý autobus, aby mohl po světě zachraňovat zvířata z oblastí postižených katastrofami

Tony Alsup, znáte ho? Možná je vám známější jako novodobý Noe. Místo archy jezdí v autobusu a zachraňuje zvířata, kde se dá. Pochází z Greenbacku v Tennessee a speciálně pro tyto účely si pořídil obrovský autobus, který si sám přestavěl, aby byl převoz pro zvířata pohodlnější.

Vydává se po stopách přírodních katastrof

Tony cestuje do míst, kde se předpovídají přírodní katastrofy a lidé jsou nuceni se evakuovat. Útulky pro zvířata jsou v těchto místech přeplněné, proto musí některá zvířata nechat svému osudu. V tu chvíli přichází Noe, Tony, jenž tato opuštěná zvířata převáží do bezpečí svým autobusem. V loňském roce odcestoval do Jižní Karolíny, kde zachránil více jak 60 zvířat. Před hurikánem Florence ušetřil životy 53 psů a 11 koček.

Jsou to také životy

„Jsem za to rád, podívejte se, jsou to také životy,“ tvrdí Tony. Za svou pomoc nic nežádá, veškeré palivo a další náklady si platí sám, jen aby zvířata vysvobodil z nebezpečí. Svou ušlechtilou křížovou výpravu zahájil během hurikánu Harvey v Texasu. Tony v televizi viděl zprávy o přeplněnosti zvířecích útulků a okamžitě věděl, že musí něco udělat. „Říkal jsem si, co asi budu dělat. Tak jsem šel a koupil autobus,“ vypráví Tony.

Nepřestává zachraňovat

Sbírá jedno zvíře za druhým v oblastech postižených katastrofou a transportuje je do útulků s volným prostorem. Zachránil také zvířata během hurikánů Irma a Maria.  Miluje všechna zvířata stejně a všechen život staví na jednu příčku. Sice se nejedná o nejobvyklejší způsob záchrany a evakuace, ale rozhodně o ten s největším srdcem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Washingtonpost.com