Pohřešované dítě se vrátilo domů díky hudebnímu klipu. Píseň poté získala nominaci MTV

Každý rok zmizí stovky tisíc dětí. Většina dětí odejde z domu sama, utíkají kvůli rodinným problémům, jiné se ztratí a některé jsou uneseny a už nikdy nenajdou cestu zpátky domů. Je to srdcervoucí statistika, která je ale bohužel pravdivá. Dnes ale budeme vyprávět jiný příběh. Ten se šťastným koncem. Díky hudebnímu videu se totiž jedno z takových pohřešovaných dětí vrátilo domů.

Návrat pohřešovaného teenagera

Jedná se o cover písně Runaway Train, která vyšla v roce 1983 a původně ji hrála kapela Soul Asylum. Video obsahovalo fotografie pohřešovaných dětí ve snaze zvýšit povědomí společnosti. Verze z roku 2019 si z tohoto hudebního díla vzala spoustu inspirace. Skylar Gray, Jamie N Commons a Gallant představili novou verzi tohoto originálu a rozhodli se natočit podobné video. To však ještě nevěděli, jaký pozitivní dopad bude jejich píseň mít. Po vydání písně došlo u jedné mladé dívky ke změně názoru. Její přítel ji vyzval, aby se znovu spojila se svou rodinou a ona jej uposlechla. Nakonec se rodina opět setkala a bylo to úžasné. Kdo by si pomyslel, že k tomu dojde kvůli písni?

Nominace v kategorii „video za dobro“

„Je to neskutečné. Hlavní zaměření písně je na rodiny a jak můžete vidět, přineslo to pozitivní výsledek situace, která mohla mít tragický konec,“ řekl při rozhovoru Gallant,  při předávání cen MTV, kde byla píseň nominována v kategorii „video za dobro“. Gallant byl dopadem písně ohromen. Důsledky v reálném životě byly lepší než cokoli, co mohl očekávat, lepší než jakékoli ceny. Není tedy divu, že píseň byla nominována právě v této kategorii.

Vy si zpracování písně Runaway Train můžete vychutnat na níže uvedeném videu:

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net