Syn si vyrazil s matkou na horskou dráhu. Když jejich jízda skončila, syn nevěřil svým očím

Rodinou z Ohia otřásla nečekaná tragédie. Dawn Renee Jankovic byla zdravá 47letá žena, matka 17letého syna Gunnara, se kterým se vydala do zábavního parku, speciálně na atrakci The Voyager, dřevěnou horskou dráhu. Když jejich jízda skončila, syn nevěřil svým očím. Našel svou matku v bezvědomí bez známek života.

Zranění neslučitelná se životem

Dawn byla ihned převezena do nejbližší místní nemocnice, ale bohužel svůj boj zanedlouho prohrála. Její syn, jenž se svou matkou sdílel lásku k horským drahám, adrenalinu a rockové hudbě, byl ztrátou zdrcen. Pitva nyní určila, jak přesně Dawn svá zranění, kterým nakonec podlehla, utrpěla. Na seznamu možných příčin je i dřevěná horská dráha.

Celý den byla v pořádku

Gunnar potvrdil, že jeho matka byla celý den naprosto v pořádku, žádné známky problémů se zdravím neregistroval. Zábavné parky, především horské dráhy, byly jejich vášní. Na tuto konkrétní atrakci se vydali už poněkolikáté. Tentokrát se však Dawn její vášeň stala osudnou.

Pitva určila možné příčiny smrti

Pitva určila důvody, jež způsobily  Dawninu smrt – vykrvácení a odtržení pravé vnitřní hrudní aorty. Dawn utrpěla vážnou ztrátu krve. Nemělo to nic společného se samotnou horskou dráhou, ale v podstatě se jednalo o sílu, reakci těla na jízdu. Příčina smrti se netýkala poruchy zařízení či nedostatečné bezpečnosti….O smrti rozhodla náhoda.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Littlethings.com