Řešte problémy s vbočeným palcem přírodní cestou. Jde to i bez bolesti a operace

Vbočený palec obvykle nepatří k tématům, které rozebíráte se svými přáteli, přesto trápí daleko více lidí, než si možná myslíte. Vbočený palec je často popisován jako boule na boku palce u nohy, ale tato boule může ve skutečnosti změnit postavení kostí v noze a způsobit vážné obtíže. Jedná se o progresivní poruchu, která v průběhu let postupně mění úhel konkrétních kostí v chodidle a vytváří viditelný hrbol.

Co je vbočený palec?

Je nejčastěji způsoben zděděnou mechanickou strukturou nohy. Některé typy nohou ve skutečnosti činí člověka náchylnějším k vývoji tohoto typu onemocnění. Příznaky bývá bolest, zánět a zarudnutí, pocit pálení a možná necitlivost. Příznaky se nejčastěji objevují při nošení obuvi, která tlačí prsty na nohou. Po čase se příznaky zhoršují a pokud není palec léčen, vede to k nepříjemným trvalým potížím.

Jestliže tímto problémem trpíte, může vám pomoci několik jednoduchých změn:

  • Změna obuvi – vyberte boty, které mají prostor pro prsty
  • Polstrování obuvi
  • Aktivita – vyhněte se dlouhému stání, protože to může způsobit bolest a zhoršovat vaše potíže

Olivový olej

Zahřejte trochu olivového oleje a masírujte s ním prsty na nohou a chodidlech asi 15 minut, dvakrát denně. Masáž pomůže zlepšit cirkulaci a zvýšit průtok krve do chodidel a prstů a zároveň povzbudí pohyb synoviální tekutiny kolem kostí. Pohyb této tekutiny lubrikuje a vyživuje klouby, přičemž rozpouští přebytečný vápník a pomáhá při hojení.

Červená paprika

Červená paprika obsahuje kapsaicin, látku, která pomáhá odstraňovat bolest a nepohodlí. Jednu červenou papriku rozkrojte na polovinu a šťávu vetřete do vpáčeného palce. Přidejte trochu vazelíny a přikryjte místo obvazem. Tuto metodu použijte dvakrát denně a po každé aplikaci si důkladně umyjte ruce.

Epsomská sůl

Epsomská sůl obsahuje síran hořečnatý, který může pomoci snížit zánět a minimalizovat bolest. Rozpusťte půl šálku soli do malé vany nebo kbelíku horké vody a namočte do ní nohu na 20 minut. Tuto metodu použijte dvakrát denně. Sůl začne odvápňovat kloub a zmenšovat velikost vpáčeného palce.

Ricinový olej

Ricinový olej má protizánětlivé vlastnosti. Také snižuje otoky a zmírňuje bolest. Do pánve dejte půl šálku ricinového oleje a zahřejte ho. Ponořte tenký hadřík do oleje a omotejte jej kolem vpáčeného palce. Zakryjte ho ručníkem, aby teplo neunikalo. Teplo bude stimulovat průtok krve do oblasti, aby zmírnilo bolest. Opakujte až třikrát denně, dokud bolest neustoupí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Findhomeremedy.com