Asistent ředitele školy se bravurně postaral o autistického žáka. Maminka chlapce oceňuje přístup a provedení

Každodenní život nás v některých chvílích může skutečně vyčerpat. Spousta věcí nejde podle našich představ, popřípadě se na nás valí práce, starosti, domácí povinnosti, péče o rodinu a my si uvědomujeme, že bychom se potřebovali minimálně rozdvojit nebo zastavit na chvíli čas. Nakonec se stane, že se zkrátka zasekneme na jednom místě a už nevíme, jak dál. Když osmiletý LJ čekal na školní autobus, který měl zpoždění, byla to pro něj poslední kapka. Měl toho dost. Dokud mu však nepodal pomocnou ruku asistent ředitele školy.

Skvělé dítě s těžkým osudem

LJ je osmiletý student základní školy ve městě Marion v Ohiu. Trpí Downovým syndromem a byl u něj diagnostikován autismus. Přesto mu jeho těžký osud nebrání, aby se alespoň pokusil vést normální život jako ostatní děti v jeho věku. Jeho blízké okolí chlapce popisuje jako skvělé dítě, v jehož přítomnosti se cítíte příjemně.

Poslední kapka po dlouhém dni

Po dlouhém a náročném dni ve škole, když LJ čekal na školní autobus, který  měl zpoždění. Podrážděný a naštvaný chlapec si lehl na zem a prostě se odmítal hnout. Pro osobu s takovým postižením je důležitý režim a pravidla, přestože se pro obyčejného člověka nemusí hroutit svět, když má dopravní prostředek zpoždění, pro LJe se jednalo o skutečný problém. Tehdy přišel na pomoc nový zástupce ředitele školy. Lehl si k LJovi na zem, aby zkontroloval, zdali je v pořádku a začal si s ním povídat. A zabralo to. Přestože LJova rodina žije na druhém konci města, chlapec stále chce navštěvovat právě tuto základní školu, protože jsou zde takoví lidé jako tento muž.

Steph, LJova maminka, byla z jeho jednání unešená. Je krásný pocit vědět, že existují lidé, kterým na vašem dítěti tolik záleží.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net