Sociální experiment na ulici. Laskavost bezdomovce vás zasáhne u srdce

Co byste udělali, kdybyste na ulici potkali muže ověšeného bankovkami a vy si mohli vzít, kolik jen chcete? A co kdyby držel ceduli s nápisem „Vezměte si, co potřebujete“? Byli byste chamtiví nebo byste se drželi nápisu? Jednoho youtubera napadlo udělat takový malý sociální experiment. Postavil se na ulici s několika bankovkami připevněnými po svém těle a držel ceduli. Spousta lidí se natáhla, aby mu nějaké peníze uzmula, ale když narazil na bezdomovce, čekalo ho skutečné překvapení.

Šedesát dolarů po těle

Coby Persin si přichytil kolem 60 dolarů na sako a vyšel do ulic s nápisem „Vezměte si, co potřebujete“. Chtěl zjistit, zda si lidé skutečně vezmou jen to, co potřebují, nebo zdali budou chamtiví a málem mu vytrhají látku ze saka. To, co objevil, bylo však neuvěřitelně zajímavé, řekněme až dojemné.

Sociální experiment s překvapivým výsledkem

Většina lidí si vzala zhruba kolem 5 dolarů až na jednu ženu. Začala z Cobyho strhávat jeden dolar za druhým, že si Coby položil otázku, zdali peníze skutečně potřebuje. „Máte kabelku Louis Vuitton, opravdu ty peníze potřebujete?“ zeptal se. „Ano, zítra jdu na nehty,“ odpověděla žena. Jak se zdá, různí lidé mají různé definice slova „potřeba“. Žena byla evidentně dost zámožná, měla peníze, které mohla utrácet za značkové kabelky, ale stejně si několik dolarovek zdarma nenechala ujít. Ovšem ne každý byl tak sobecký.

Dva dolary pro bezdomovce

Pak přišlo překvapení. Bezdomovec vzal Cobymu pouhé dva dolary, protože to bylo přesně tolik, kolik zrovna potřeboval. „Jen se snažím sehnat nějaké jídlo,“ řekl Cobymu. Youtubera se jeho laskavost, velkorysost a nesobeckost natolik dotkla, že dal bezdomovci dalších 60 dolarů ze své vlastní kapsy, aby mu pomohl. Je to důkaz toho, že karma skutečně existuje. Tomuto bezdomovci se jeho laskavost rozhodně vrátila.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net